logo

ISSN 0137-2971, e-ISSN 2449-951X

100 punktów za artykuły naukowe!

Zgodnie z Komunikatem Ministra Nauki z 5 stycznia 2024 r. w sprawie wykazu czasopism naukowych i recenzowanych materiałów z konferencji międzynarodowych, autorzy za publikację artykułów naukowych w miesięczniku „Materiały Budowlane” z dyscyplin: inżynieria lądowa, geodezja i transport; architektura i urbanistyka; inżynieriamateriałowa; inżynieria chemiczna; inżynieria mechaniczna, a także inżynieria środowiska, górnictwo i energetyka, otrzymują 100 pkt.

Głównym wykonawcą Stadionu Miejskiego w Poznaniu jest Konsorcjum, którego liderem jest Hydrobudowa Polska S. A., natomiast projektantem obiektu biuro projektowe Modern Constructions Systems. Pierwotny projekt rozbudowy stadionu uległ zmianie po wyłonieniu i ogłoszeniu gospodarza UEFA Euro 2012. Gdy wybrano Poznań jako miasto, w którym odbędą się mecze, zmieniony został projekt już modernizowanego obiektu. Dziś stadion może pomieścić 43 tys. widzów, dysponuje ponad 100-metrowymi szatniami dla zawodników, lożą reprezentacyjną i 44 skyboxami. Obecnie obiekt ma nieco ponad 213 m długości, 220 m szerokości i 56 m wysokości. Przy budowie wykonawca korzystał z najnowszych rozwiązań technologicznych (technika podnoszenia największych elementów konstrukcji dachowej, ale także, za stosowanie podkładek neoprenowych
do niwelowania drgań na audytoriach, system monitoringu konstrukcji stalowej dachu, zastosowanie tłumików masowych do zniwelowania drgań dźwigarów głównych konstrukcji stalowej etc.). Stadion jest pełen nowatorskich rozwiązań.

Zamów dostęp do artykułu >>