logo

ISSN 0137-2971, e-ISSN 2449-951X

100 punktów za artykuły naukowe!

Zgodnie z Komunikatem Ministra Nauki z 5 stycznia 2024 r. w sprawie wykazu czasopism naukowych i recenzowanych materiałów z konferencji międzynarodowych, autorzy za publikację artykułów naukowych w miesięczniku „Materiały Budowlane” z dyscyplin: inżynieria lądowa, geodezja i transport; architektura i urbanistyka; inżynieriamateriałowa; inżynieria chemiczna; inżynieria mechaniczna, a także inżynieria środowiska, górnictwo i energetyka, otrzymują 100 pkt.

Ideą certyfikatu Concrete Sustainability Council (CSC) jest potwierdzenie, na podstawie profesjonalnego audytu, m.in. transparentności procesu produkcji betonu, dbałości o względy ekonomiczne, socjalne oraz środowisko naturalne w całym łańcuchu dostaw. Za system certyfikacji i przyznawania CSC odpowiada Concrete Sustainability Council, czyli Rada ds. Zrównoważonego Betonu, powołana w listopadzie 2016 r. przez Światową Radę Biznesu ds. Zrównoważonego Rozwoju (WBCSD). Obecnie Polska jest piątym co do wielkości rynkiem betonu towarowego w Europie z produkcją przeszło 25 mln m3 rocznie. Pomimo tego, że beton charakteryzuje się najmniejszym śladem węglowym w porównaniu z innymi materiałami konstrukcyjnymi (stal, tworzywa sztuczne) i w 100% podlega recyklingowi, to jednak jego proces produkcji ma wpływ na środowisko naturalne. Producenci betonu towarowego minimalizują to oddziaływanie we wszystkich obszarach łańcucha dostaw. Firma Górażdże Beton Sp. z o. o., aby udowodnić efektywność takich działań, poddała się audytowi i jako pierwszy producent betonu w Polsce uzyskała certyfikat CSC.

Uroczyste wręczenie odbyło się 23 października br. w Warszawie. Certyfikat CSC dla trzech wytwórni betonu towarowego należących do Górażdże Beton Sp. z o.o. odebrali: Przemysław Malinowski – Prezes Zarządu Górażdże Beton Sp. z o.o.; Artur Golda – Dyrektor Centrum Technologicznego BETOTECH oraz Andrzej Losor – Dyrektor Marketingu i Komunikacji w Grupie Górażdże z rąk dr. Christiana Artelta – Przewodniczącego Rady Concrete Sustainability Council.

Krystyna Wiśniewska

 

 

Czytaj więcej / Read more >>

Materiały Budowlane 11/2019, strona 62 (spis treści >>)