logo

ISSN 0137-2971, e-ISSN 2449-951X

100 punktów za artykuły naukowe!

Zgodnie z Komunikatem Ministra Nauki z 5 stycznia 2024 r. w sprawie wykazu czasopism naukowych i recenzowanych materiałów z konferencji międzynarodowych, autorzy za publikację artykułów naukowych w miesięczniku „Materiały Budowlane” z dyscyplin: inżynieria lądowa, geodezja i transport; architektura i urbanistyka; inżynieriamateriałowa; inżynieria chemiczna; inżynieria mechaniczna, a także inżynieria środowiska, górnictwo i energetyka, otrzymują 100 pkt.

mgr inż. Wojciech Kalisz, 4x7 Sp. z o.o.
mgr inż. Marcin Łuczkowski, 4x7 Sp. z o.o.
mgr inż. Jacek Wojciechowski, 4x7 Sp. z o.o.

Adres do korespondencji: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Nowym trendem w projektowaniu jest zastosowanie parametrycznych narzędzi projektowych, ułatwiających modelowanie założeń geometrii budynków, zautomatyzowane tworzenie alternatywnych wariantów, a także kontrolowamy projektowania parametrycznego, takie jak Grasshopper (GH) dla Rhino czy Dynamo dla Revit, spopularyzowały to podejście, zapewniając łatwe w użyciu wizualne środowiska proganie wprowadzanych zmian w trakcie projektowania. Progrramowania, które integrują się z pakietami projektowania wspomaganego komputerowo (CAD). W artykule przedstawiamy zastosowanie modelowania parametrycznego do projektowania konstrukcji budynków. Łatwość testowania alternatywnych wariantów w modelowaniu parametrycznym umożliwia współpracę między architektami i inżynierami na wczesnych etapach projektowania konstrukcji, a także otwiera drzwi do zastosowania algorytmów optymalizacji.

Czytaj więcej / Read more >>

Materiały Budowlane 11/2019, strona 45-46 (spis treści >>)

>