logo

ISSN 0137-2971, e-ISSN 2449-951X

100 punktów za artykuły naukowe!

Zgodnie z Komunikatem Ministra Nauki z 5 stycznia 2024 r. w sprawie wykazu czasopism naukowych i recenzowanych materiałów z konferencji międzynarodowych, autorzy za publikację artykułów naukowych w miesięczniku „Materiały Budowlane” z dyscyplin: inżynieria lądowa, geodezja i transport; architektura i urbanistyka; inżynieriamateriałowa; inżynieria chemiczna; inżynieria mechaniczna, a także inżynieria środowiska, górnictwo i energetyka, otrzymują 100 pkt.

Branża stolarki budowlanej należy do jednej z najbardziej innowacyjnych. I nie są to tylko innowacje zwiększające komfort naszego życia, ale m.in. rozwiązania zapewniające zmniejszenie zużycia energii na ogrzewanie oraz ochronę przed włamaniem. Innowacje wyznaczają nowe trendy w budownictwie i mogą w znaczny sposób przyczynić się do walki ze zmianami klimatycznymi, co potwierdza Wystawa Innowacji, która odbyła się podczas Targów Warsaw Home/Warsaw Build w październiku 2019 r.

Nowoczesne rozwiązania okien
Dzisiejsze okna i drzwi w dużej mierze są elementami skutecznego zarządzania budynkiem. Dzięki automatyce możemy zdalnie zarządzać zużywaną energią cieplną, nasłonecznieniem, dopływem powietrza czy mikroklimatem, a także otrzymywać informacje. 

Do takich rozwiązań należy np. okno Future Energy Line z innowacyjnymi transparentnymi szybami z powłoką kropek kwantowych będących małymi półprzewodnikami, zdolnymi do pochłaniania i emitowania promieniowania elektromagnetycznego.
Okno przesuwne Morlite Vision zostało wyposażone w szyby z inteligentnym systemem zmiany powierzchni nieprzeziernej w przezierną i odwrotnie oraz pakiet szybowy z aktywnym szkłem grzewczym.

Kontrola dostępu
Jednym z ważnych aspektów innowacji jest zdalne sterowanie. Funkcja smartCONNECTED pozwala sterować bramą garażową z telefonu – z aplikacji lub komendą głosową. Okna Primo – o doskonałych parametrach termoizolacyjnych i drzwi Creo o podwyższonej ochronie przeciwwłamaniowej w klasach RC2 i RC3 z czytnikiem biometrycznym stanowią kompleksowe rozwiązanie dla każdego bezpiecznego domu. Drzwi panelowe Exclusive można otwierać/zamykać nie tylko za pomocą czytnika biometrycznego, ale też smartfonem.

Paweł Gregorczyk

 

Czytaj więcej / Read more >>

Materiały Budowlane 11/2019, strona 35 (spis treści >>)