logo

ISSN 0137-2971, e-ISSN 2449-951X

100 punktów za artykuły naukowe!

Zgodnie z Komunikatem Ministra Nauki z 5 stycznia 2024 r. w sprawie wykazu czasopism naukowych i recenzowanych materiałów z konferencji międzynarodowych, autorzy za publikację artykułów naukowych w miesięczniku „Materiały Budowlane” z dyscyplin: inżynieria lądowa, geodezja i transport; architektura i urbanistyka; inżynieriamateriałowa; inżynieria chemiczna; inżynieria mechaniczna, a także inżynieria środowiska, górnictwo i energetyka, otrzymują 100 pkt.

mgr Janusz Kobylarz, Główny Urząd Statystyczny

Adres do korespondencji: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

W sierpniu br. sprzedaż produkcji budowlano-montażowej zrealizowana na terenie kraju w przedsiębiorstwach budowlanych o liczbie pracujących powyżej 9 osób była większa (w cenach stałych) o 2,7% niż przed rokiem, gdy odnotowano wzrost o 20,1%. Zwiększenie zrealizowanej sprzedaży produkcji zarejestrowano w przedsiębiorstwach specjalizujących się w budowie obiektów inżynierii lądowej i wodnej – o 7,7% (przed rokiem wzrost o 30,4%) oraz w podmiotach, których podstawowym rodzajem działalności jest budowa budynków – o 5,9%(wzrost o 14,6%), zmniejszenie natomiast w jednostkach realizujących głównie specjalistyczne roboty budowlane – o 10,3%(wzrost o 9,8%).Większa niż w sierpniu 2018 r. była sprzedaż robót inwestycyjnych (o 5,7%), przy spadku robót o charakterze remontowym (o 2,1%), wobec wzrostu przed rokiem odpowiednio o 18,3% i o 22,9%.

W porównaniu z lipcem br. sprzedaż produkcji budowlano-montażowej była mniejsza o 2,1%, a spadek odnotowano we wszystkich działach budownictwa, przy czym w firmach, których podstawowym rodzajem działalności są specjalistyczne roboty budowlane – o 4,1%, w jednostkach zajmujących się głównie wznoszeniem budynków – o 3,5%, a w specjalizujących się w budowie obiektów inżynierii lądowej i wodnej – o 0,4%. Po wyeliminowaniu wpływu czynników o charakterze sezonowym sprzedaż produkcji budowlano-montażowej ogółem zwiększyła się w skali roku o 5,6%, a w porównaniu z lipcem br. o 2,0%.

 

Czytaj więcej / Read more >>

Materiały Budowlane 10/2019, strona 77-78 (spis treści >>)