logo

ISSN 0137-2971, e-ISSN 2449-951X

100 punktów za artykuły naukowe!

Zgodnie z Komunikatem Ministra Nauki z 5 stycznia 2024 r. w sprawie wykazu czasopism naukowych i recenzowanych materiałów z konferencji międzynarodowych, autorzy za publikację artykułów naukowych w miesięczniku „Materiały Budowlane” z dyscyplin: inżynieria lądowa, geodezja i transport; architektura i urbanistyka; inżynieriamateriałowa; inżynieria chemiczna; inżynieria mechaniczna, a także inżynieria środowiska, górnictwo i energetyka, otrzymują 100 pkt.

dr inż. Ołeksij Kopyłow; Instytut Techniki Budowlanej

Adres do korespondencji: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Elewacje typu Veture to fabrycznie wyprodukowane zestawy składające się z:
● okładzin elewacyjnych fabrycznie połączonych z warstwą izolacji cieplnej (bloków ociepleniowych);
● elementów mocujących;
● akcesoriów, np. listew startowych i narożnikowych.

Elewacje Veture są objęte ETAG 017 Zestawy „Veture” – prefabrykowane elementy izolacji cieplnej ścian zewnętrznych i powinny być wprowadzane do obrotu w budownictwie na podstawie Krajowej lub Europejskiej Oceny Technicznej. Łatwość montażu, bogata gama różnych zewnętrznych okładzin na blokach Veture (spieki kwarcowe, płytki ceramiczne i klinkierowe, szkło, kamień, metal, włókno-beton itp.) pozwalająca dostosować design elewacji budynku do otoczenia, trwałość i walory termoizolacyjne sprzyjają upowszechnieniu tego innowacyjnego rozwiązania.

W artykule przedstawiono podstawowe zasady odbioru elewacji Veture na podstawie opracowanych w ITB Warunków Technicznych Wykonania i Odbioru Robót Budowlanych. Część B. Roboty wykończeniowe. Zeszyt 16. Elewacje Veture. Odbiór elewacji Veture należy przeprowadzić w kilku etapach. Obejmuje on odbiory robót zanikających, robót ukrytych oraz odbiór końcowy.

 

Czytaj więcej / Read more >>

Materiały Budowlane 10/2019, strona 40-41 (spis treści >>)