logo

ISSN 0137-2971, e-ISSN 2449-951X

100 punktów za artykuły naukowe!

Zgodnie z Komunikatem Ministra Nauki z 5 stycznia 2024 r. w sprawie wykazu czasopism naukowych i recenzowanych materiałów z konferencji międzynarodowych, autorzy za publikację artykułów naukowych w miesięczniku „Materiały Budowlane” z dyscyplin: inżynieria lądowa, geodezja i transport; architektura i urbanistyka; inżynieriamateriałowa; inżynieria chemiczna; inżynieria mechaniczna, a także inżynieria środowiska, górnictwo i energetyka, otrzymują 100 pkt.

Z mgr. inż. Januszem Kubickim, Wiceprezesem
Zarządu Narodowego Centrum Sportu,
Dyrektorem ds. Realizacji rozmawia Izabela Dembna

 

Izabela Dembna: Zgodnie z harmonogramem prac Stadion Narodowy w Warszawie miał być gotowy do końca czerwca.Wiadomo, że tego terminu nie udało się dotrzymać. Premier Donald Tusk zapowiedział, że będzie to 30 listopada.Czy ten termin jest realny?

Janusz Kubicki: Harmonogram stanowiący załącznik do podpisanej 14 czerwca br. ugody z konsorcjum Hydrobudowa – PBG – Alpine wyznacza termin całkowitego zakończenia wykonania budowy Stadionu Narodowego na 29 listopada br.

ID: Jakie są główne przyczyny opóźnień, dlaczego tak się stało? Środki były, co więc zawiodło?

JK: To jest tak naprawdę pytanie do wykonawcy. Z perspektywy inwestora mogę powiedzieć, że od stycznia 2011 r. były problemy z terminowym wykonywaniem prac nadzorowanych i wykonywanych przez wykonawcę, Konsorcjum Alpine – Hydrobudowa – PBG, w stosunku do przyjętego i zaakceptowanego harmonogramu. Kontrole wykonywanych robót ujawniły wiele istotnych wad i usterek. Mimo ciągłych wezwań przez Narodowe Centrum Sportu nie udało się dotrzymać zaplanowanego na 30 czerwca 2011 r. terminu zakończenia najważniejszej części prac z powodu niewystarczającego zaangażowania, jak i niedostatecznego tempa prac ze strony głównego wykonawcy, czyli firmy Alpine Bau.

Zamów dostęp do artykułu >>