logo

ISSN 0137-2971, e-ISSN 2449-951X

100 punktów za artykuły naukowe!

Zgodnie z Komunikatem Ministra Nauki z 5 stycznia 2024 r. w sprawie wykazu czasopism naukowych i recenzowanych materiałów z konferencji międzynarodowych, autorzy za publikację artykułów naukowych w miesięczniku „Materiały Budowlane” z dyscyplin: inżynieria lądowa, geodezja i transport; architektura i urbanistyka; inżynieriamateriałowa; inżynieria chemiczna; inżynieria mechaniczna, a także inżynieria środowiska, górnictwo i energetyka, otrzymują 100 pkt.

Z dr. inż. Mariuszem Jackiewiczem – Prezesem firmy VISBUD-Projekt Sp. z o.o. oraz mgr. inż. Radosławem Jackiewiczem – Przedstawicielem Regionalnym (obszar Wrocław) rozmawia Krystyna Wiśniewska

KW: Obecnie VISBUD-Projekt ma w swojej ofercie bardzo bogaty asortyment systemów do renowacji budynków od piwnicy aż po dach, a także materiałów do wzmacniania betonów, naprawy i ochrony murów oraz konstrukcji żelbetowych. Czym wyróżniają się te wyroby na tle konkurencyjnych, dostępnych na polskim rynku?

MJ: W Polsce działa wiele firm znanych na europejskim, a nawet światowym rynku. Nie czujemy jednak z tego powodu żadnego dyskomfortu, nie mówiąc już o kompleksach, gdyż marka Hahne, to ponad 80 lat obecności i doświadczeń na niemieckojęzycznym rynku. Są to produkty o bardzo dobrej jakości, spełniające z dużym zapasem wymagania europejskich norm, a także całe systemy, które w sposób kompleksowy rozwiązują problemy trwałości budowli.
RJ: Z kolei produkty marki Ruredil, przeznaczone do wzmacniania konstrukcji ceglanych i żelbetowych, odznaczają się innowacyjnością.Ich odpowiedniki nie są często spotykane w ofertach innych firm. Nie przesadzę nawet, jeżeli powiem, że są wręcz unikatowe, jak np. siatki z włókien węglowych i włókien PBO w systemach FRCM wzmacniania konstrukcji. W Polsce z ich zastosowaniem wykonano kilka wzmocnień sklepień ceglanych obiektów sakralnych, a obecnie realizowane jest wzmocnienie sklepień Sali Balowej pałacu Marii Orańskiej w Kamieńcu Ząbkowickim. Duże przedsięwzięcie, piękny obiekt.

Przeczytaj cały artykuł >>

Materiały Budowlane 12/2013, strona 18-19 (spis treści >>)