logo

ISSN 0137-2971, e-ISSN 2449-951X

100 punktów za artykuły naukowe!

Zgodnie z Komunikatem Ministra Nauki z 5 stycznia 2024 r. w sprawie wykazu czasopism naukowych i recenzowanych materiałów z konferencji międzynarodowych, autorzy za publikację artykułów naukowych w miesięczniku „Materiały Budowlane” z dyscyplin: inżynieria lądowa, geodezja i transport; architektura i urbanistyka; inżynieriamateriałowa; inżynieria chemiczna; inżynieria mechaniczna, a także inżynieria środowiska, górnictwo i energetyka, otrzymują 100 pkt.

mgr inż. Krzysztof Nosal, Sieć Badawcza Łukasiewicz – Instytut Ceramiki i Materiałów Budowlanych
mgr inż. Klaudiusz Borkowicz, Sieć Badawcza Łukasiewicz – Instytut Ceramiki i Materiałów Budowlanych

Adres do korespondencji: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. 

W nowoczesnym budownictwie jest obecnie modny styl industrialny. Jednym z jego elementów jest beton architektoniczny. Materiał ten, chociaż jest znany na rynku od dawna, wrócił do łask w nowej odsłonie za sprawą dynamicznego rozwoju chemii budowlanej. Obecnie pod pojęciem „beton architektoniczny” kryje się nie tylko specjalnie przygotowana mieszanka betonowa, z której można wykonywać zarówno zewnętrzną, jak i wewnętrzną warstwę dekoracyjną, lecz również okładziny i zaprawy tynkarskie o strukturze betonu architektonicznego.

Literatura
[1] PN-EN206+A1:2016-12 Beton –Wymagania, właściwości, produkcja i zgodność.
[2] PN-EN 998-1Wymagania dotyczące zaprawy do murów – Część 1: Zaprawa do tynkowania zewnętrznego i wewnętrznego.
[3] PN-EN 13279-1 Spoiwa gipsowe i tynki gipsowe – Część 1: Definicje i wymagania.
[4] PN-EN 15824Wymagania dotyczące tynków zewnętrznych i wewnętrznych na spoiwach organicznych.

 

Zobacz więcej / Read more >>

Materiały Budowlane 11/2021, strona 49-50 (spis treści >>)