logo

ISSN 0137-2971, e-ISSN 2449-951X

100 punktów za artykuły naukowe!

Zgodnie z Komunikatem Ministra Nauki z 5 stycznia 2024 r. w sprawie wykazu czasopism naukowych i recenzowanych materiałów z konferencji międzynarodowych, autorzy za publikację artykułów naukowych w miesięczniku „Materiały Budowlane” z dyscyplin: inżynieria lądowa, geodezja i transport; architektura i urbanistyka; inżynieriamateriałowa; inżynieria chemiczna; inżynieria mechaniczna, a także inżynieria środowiska, górnictwo i energetyka, otrzymują 100 pkt.

mgr inż. Marta Gotowicka, Roof Constulting
mgr inż. Ryszard Klatt, Roof Constulting

Adres do korespondencji: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Wyroby z blachy cynkowej są szczególnie cenione za ponadczasowy wygląd, brak konieczności konserwacji i długi cykl życia oraz chętnie stosowane przez architektów i konserwatorów zabytków (fotografia 1 i 2). Ponadto cynk należy do pierwiastków śladowych, które są niezbędne do życia zarówno roślin, jak i ludzi. 

Literatura
[1] Kwiatkowski Lech. „Konsultacje naukowe w zakresie tworzenia się powłok ochronnych oraz metod badawczych blach cynkowych”.
[2] PN-EN 988 Cynk i stopy cynku – specyfikacja techniczna płaskich wyrobów walcowanych dla budownictwa.
[3] „Rheinzink – Zastosowanie w architekturze”.

Zobacz więcej

Materiały Budowlane 6/2020, strona 28-29 (spis treści >>)