logo

ISSN 0137-2971, e-ISSN 2449-951X

100 punktów za artykuły naukowe!

Zgodnie z Komunikatem Ministra Nauki z 5 stycznia 2024 r. w sprawie wykazu czasopism naukowych i recenzowanych materiałów z konferencji międzynarodowych, autorzy za publikację artykułów naukowych w miesięczniku „Materiały Budowlane” z dyscyplin: inżynieria lądowa, geodezja i transport; architektura i urbanistyka; inżynieriamateriałowa; inżynieria chemiczna; inżynieria mechaniczna, a także inżynieria środowiska, górnictwo i energetyka, otrzymują 100 pkt.

prof. dr hab. inż. Grzegorz Prokopski, mgr inż. Michał Felenczak, Politechnika Rzeszowska;Wydział Budownictwa, Inżynierii Środowiska i Architektury

Adres do korespondencji: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Drewno jest surowcem łatwo dostępnym i dobrze obrabialnym. W przeszłości stanowiło podstawowy materiał budowlany. Było stosowane do wznoszenia obiektów budownictwa mieszkaniowego, mostowego, obronnego, sakralnego i innych. Obecnie drewno jest także powszechnie wykorzystywane w budownictwie do celów konstrukcyjnych oraz jako materiał wykończeniowy. Stosowanie
drewna w budynkach mieszkalnych zapewnia, oprócz walorów estetycznych, zdrowy i przyjemny mikroklimat. W budownictwie główne zastosowanie ma drewno miękkie – sosna, świerk, jodła oraz w mniejszym stopniu drewno twarde – buk i dąb. Pozostałe gatunki drewna, jak np. modrzew, klon, jesion, olcha, spełniają drugorzędną rolę – stosuje się je jako wykładziny ścienne i stropowe.

Zobacz więcej >>

Materiały Budowlane 4/2020, strona 66-67 (spis treści >>)