logo

ISSN 0137-2971, e-ISSN 2449-951X

100 punktów za artykuły naukowe!

Zgodnie z Komunikatem Ministra Nauki z 5 stycznia 2024 r. w sprawie wykazu czasopism naukowych i recenzowanych materiałów z konferencji międzynarodowych, autorzy za publikację artykułów naukowych w miesięczniku „Materiały Budowlane” z dyscyplin: inżynieria lądowa, geodezja i transport; architektura i urbanistyka; inżynieriamateriałowa; inżynieria chemiczna; inżynieria mechaniczna, a także inżynieria środowiska, górnictwo i energetyka, otrzymują 100 pkt.

Wydawnictwo PWN proponuje nową pozycję dla inżynierów. "Dachy" to książka przede wszystkim dla praktyków zajmujących się zarówno projektowaniem, jak i wykonawstwem dachów. Jest również dobrym materiałem dydaktycznym dla studentów na kierunkach budowlanych oraz związanych z zarządzaniem nieruchomościami i ich wyceną.

Stan techniczny pokryć dachowych oraz konstrukcji dachów ma bezpośredni wpływ na bezpieczeństwo użytkowania oraz trwałość obiektów. Dlatego tak ważna jest znajomość zagadnień dotyczących projektowania, wykonania oraz utrzymania dachów i stropodachów zgodnie z wymaganiami i ich przeznaczeniem.

Tytuł (z podtytułem) Dachy. Wyd. 1
Autor Bajno Dariusz Stanisław
Format B5
Oprawa miękka
Liczba stron 260
ISBN 978-83-01-18767-5
EPUB/MOBI Tak
Wydawca Wydawnictwo Naukowe PWN SA
Data wydania 2016-10-15

W publikacji Autor w przystępny sposób wyjaśnia wszelkie zjawiska mające wpływ na stan techniczny pokryć dachowych. Prezentuje m.in. mechanizmy i uwarunkowania wymiany ciepła oraz wilgoci przez dachy oraz stropodachy budynków. Podaje najczęściej występujące przyczyny oraz powstające skutki zawilgocenia tych przegród budynków. Zwraca uwagę na oddziaływanie śniegu na pokrycie dachowe oraz skutki wynikające z niewłaściwego odśnieżania połaci dachowej. Autor prezentuje także przykłady wadliwych rozwiązań materiałowo-konstrukcyjnych dachów i stropodachów budynków.  

Książka stanowi doskonałe uzupełnienie wiedzy dla praktyków zajmujących się zarówno projektowaniem, jak i wykonawstwem dachów. Jest również dobrym materiałem dydaktycznym dla studentów na kierunkach budowlanych oraz dotyczących zarządzania nieruchomościami i ich wyceny.

Z recenzji dr. hab. inż., prof. UTP Andrzeja Dylli: Na tle literatury przedmiotu publikacja wyróżnia się nowoczesnością i komplementarnością. Autor uczy Czytelnika, w jaki sposób spełniać wymagania techniczne i przy pomocy jakich narzędzi to osiągnąć.

Miesięcznik "Materiały Budowlane" jest jednym z patronów medialnych tego wydania.

Źródło: PWN SA

12.10.2016 r.