logo

ISSN 0137-2971, e-ISSN 2449-951X

100 punktów za artykuły naukowe!

Zgodnie z Komunikatem Ministra Nauki z 5 stycznia 2024 r. w sprawie wykazu czasopism naukowych i recenzowanych materiałów z konferencji międzynarodowych, autorzy za publikację artykułów naukowych w miesięczniku „Materiały Budowlane” z dyscyplin: inżynieria lądowa, geodezja i transport; architektura i urbanistyka; inżynieriamateriałowa; inżynieria chemiczna; inżynieria mechaniczna, a także inżynieria środowiska, górnictwo i energetyka, otrzymują 100 pkt.

Inauguracja Roku Akademickiego 2016/2017 na Wydziale Budownictwa i Inżynierii Środowiska Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie odbyła się 30 września 2016 r.

Uroczyste rozpoczęcia Roku Akademickiego 2016/2017 na Wydziale Budownictwa i Inżynierii Środowiska Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego (SGGW) odbyło się 30 września 2016 r. w Auli Kryształowej uczelni. Liczne grono gości i sympatyków Wydziału, obecnych i emerytowanych pracowników, doktorantów i studentów oraz reprezentującego władze SGGW prorektora ds. rozwoju, prof. dra hab. inż. Kazimierza Banasika, powitał dziekan wydziału dr hab. inż. Eugeniusz Koda, prof. SGGW (na zdjęciu poniżej). W swoim przemówieniu dziekan nawiązał m.in. do obchodzonego w 2016 roku Jubileuszu 70-lecia Studiów na Wydziale Budownictwa i Inżynierii Środowiska Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie i wskazał najważniejsze osiągnięcia pracowników Wydziału w ostatnich latach, do których zaliczył m.in.: pełnienie funkcji Rektora SGGW przez prof. dr hab. Alojzego Szymańskiego podczas dwóch ostatnich kadencji (2008-2012 i 2012-2016), uzyskanie uprawnień do nadawania stopnia doktora habilitowanego w zakresie nauk technicznych w dyscyplinie budownictwo (2016), uzyskanie w ocenie parametrycznej jednostek naukowych kategorii „A” w grupie nauk ścisłych i inżynierskich (2013), dynamiczny wzrost liczby publikacji w renomowanych czasopismach, a także uzyskanie pozytywnej oceny instytucjonalnej ze strony Polskiej Komisji Akredytacyjnej. Podziękował też wszystkim pracownikom i doktorantom za wytężoną pracę dla Wydziału Budownictwa i Inżynierii Środowiska oraz prosił o dalsze zaangażowanie w jego rozwój.

Następnie głos zabrał prorektor ds. rozwoju SGGW, prof. dr hab. inż. Kazimierz Banasik, który powitał studentów pierwszego roku i pogratulował im wyboru kierunków studiów na uczelni z bogatą, dwustuletnią tradycją, która nadal rozbudowuje się i zapewnia doskonałe warunki nie tylko do zdobywania wiedzy, a także rozwijania zainteresowań naukowych, artystycznych i sportowych. Prorektor życzył studentom, aby efektywnie wykorzystali czas studiów oraz ukończyli uczelnię z dyplomem będącym przepustką w dorosłe i dostatnie życie. Na zakończenie wystąpienia Prorektor podziękował wszystkim pracownikom za zaangażowanie w pracy, życząc kolejnych sukcesów i awansów.

Następnie dziekan dr hab. inż. Eugeniusz Koda, prof. SGGW oraz prof. dr hab. inż. Jerzy Jeznach (dziekana wydziału dwóch poprzednich kadencji) wręczyli pamiątkowe medale jubileuszowe pracownikom SGGW zasłużonym dla rozwoju Wydziału Budownictwa i Inżynierii Środowiska, przedstawicielom firm współpracujących oraz sympatykom. Natomiast prorektor prof. dr hab. inż. Kazimierz Banasik wręczył nagrody JM Rektora SGGW wyróżniającym się pracownikom Wydziału. 

Kolejnym punktem uroczystej inauguracji Roku Akademickiego 2016/2017 była immatrykulacja studentów pierwszego roku, którą poprowadziła prodziekan ds. dydaktyki dr inż. Małgorzata Wdowska. Nowoprzyjętych studentów powitała również Maja Urbańska, przewodnicząca Rady Wydziałowej Samorządu Studentów Wydziału Budownictwa i Inżynierii Środowiska.

ykład inauguracyjny pt.: „Składowiska odpadów komunalnych i ich szkodliwy wpływ na glebę, wody podziemne i powierzchniowe oraz szatę roślinną i powietrze”, wygłosiła prof. Magdalena Daria Vaverková z Uniwersytetu Mendla z Brna. Wykład był doskonałym przykładem łączenia elementów technicznych i środowiskowych w nauce i gospodarce, charakterystycznego dla misji Wydziału. Na zakończenie wszyscy zebrani odsłuchali hymn Gaudeamus.

Źródło i zdjęcia: WBiIŚ SGGW

05.10.2016 r.