logo

ISSN 0137-2971, e-ISSN 2449-951X

100 punktów za artykuły naukowe!

Zgodnie z Komunikatem Ministra Nauki z 5 stycznia 2024 r. w sprawie wykazu czasopism naukowych i recenzowanych materiałów z konferencji międzynarodowych, autorzy za publikację artykułów naukowych w miesięczniku „Materiały Budowlane” z dyscyplin: inżynieria lądowa, geodezja i transport; architektura i urbanistyka; inżynieriamateriałowa; inżynieria chemiczna; inżynieria mechaniczna, a także inżynieria środowiska, górnictwo i energetyka, otrzymują 100 pkt.

Na początku grudnia 2015 r. w Warszawie powstał Polski Klaster Eksporterów Budownictwa (PCCE). W jego skład weszło 16 spółek z krajowym kapitałem. Celem założycieli jest zwiększenie eksportu polskich przedsiębiorstw.

Powołanie Polskiego Klastra Eksporterów Budownictwa (PCCE) jest odpowiedzią na wyzwania obecnej globalnej gospodarki, ale również przewidywanego zmniejszenia rozmiarów krajowego rynku budowlanego po ustaniu pomocy finansowej UE dla projektów inwestycyjnych. - Kierują nami także inne założenia, jak autentyczna potrzeba współpracy i wymiany doświadczeń w działalności na rynkach międzynarodowych oraz odpowiedź na istniejące warunki konkurencyjne w Polsce - powiedział Jan Mikołuszko, prezes klastra.

Polski Klaster Eksporterów Budownictwa stawia sobie za cel zwiększenie eksportu usług budowlanych przez nasze firmy. Gdyż właśnie w rozwoju działalności zagranicznej założyciele stowarzyszenia widzą szansę na rozwój zarówno rodzimych przedsiębiorstw, jak i całej branży budowlanej. PCCE stanowić będzie pierwszą i w pełni profesjonalną platformę, dzięki której polskie przedsiębiorstwa wykorzystując swój ogromy potencjał będą mogły wspólnie zaprezentować swoje możliwości za granicą, występować na dużych rynkach lub wobec dużych potencjalnych zleceniodawców, wymieniać się doświadczeniami i informacjami.

Do klastra przystąpiło już 16 firm z różnych sektorów budownictwa i z różnych regionów Polski. W tym m.in. firmy, które budują obiekty kubaturowe i osiedla mieszkaniowe, prowadzą inwestycje infrastrukturalne na kolei, dostarczają szalunki czy wielkogabarytowe, specjalistyczne konstrukcje stalowe, a także firmy specjalizujące się w instalacjach sanitarnych, elektrycznych i teletechnicznych. Są to: Elektrotim, F.B.I Tasbud, Instal Białystok, JP Contracting pl, Palisander, PBG, Pol-Inowex, SEEN Holding, SN Strukton, Termika, Tines, Torpol, Unibep, Vistal Gdynia oraz Dorbud i Zeus z Grupy Elektrotim.

Założyciele zapraszają do przystępowania do klastra. Warunkiem jest aby firma była związana z branżą budowlaną, miała aspiracje i strategię, by stać się firmą międzynarodową i była przygotowana kadrowo i kapitałowo do zaistnienia na rynkach zagranicznych.

W pierwszym kwartale 2016 roku ma się odbyć kongres programowy PCCE, gdzie zostaną wypracowane m.in. zasady współpracy, kierunki rozwoju oraz określone kierunki ekspansji.

Źródło: PCCE

14.12.2015 r.