logo

ISSN 0137-2971, e-ISSN 2449-951X

100 punktów za artykuły naukowe!

Zgodnie z Komunikatem Ministra Nauki z 5 stycznia 2024 r. w sprawie wykazu czasopism naukowych i recenzowanych materiałów z konferencji międzynarodowych, autorzy za publikację artykułów naukowych w miesięczniku „Materiały Budowlane” z dyscyplin: inżynieria lądowa, geodezja i transport; architektura i urbanistyka; inżynieriamateriałowa; inżynieria chemiczna; inżynieria mechaniczna, a także inżynieria środowiska, górnictwo i energetyka, otrzymują 100 pkt.

Polski Związek Producentów i Przetwórców Izolacji Poliuretanowych PUR i PIR SIPUR aktywnie działa na rzecz upowszechniania izolacji poliuretanowych. W minionym kwartale br. przedstawiciele związku uczestniczyli w konferencjach i warsztatach dla studentów, przedstawicieli uczelni, ośrodków badawczo-rozwojowych oraz przemysłu. Prowadzili też spotkania edukacyjne dla inżynierów i techników budownictwa.

Warsztaty dla studentów OSSA 2015, Kraków, 12-19 lipca 2015 br.
Już pora kolejny SIPUR znalazł się w gronie organizacji i firm wspierających Ogólnopolskie Spotkania Studentów Architektury OSSA, które są organizowane co roku na innej mieście. Tym razem gospodarzem spotkania młodych i dynamicznych ludzi związanych z architekturą był Kraków. Już od 18 lat studenci architektury spotykają się, aby uczestniczyć w cyklicznych warsztatach, plenerach i konkursach. Fenomen i sukces warsztatów polega na ich oddolnej inicjatywie oraz wielkiej chęci rozwoju i nauki. Warsztaty OSSA są najważniejszym wydarzeniem w kalendarzu studentów architektury, których rozpiera potencjał, kreatywność i zapał do pracy. Warsztaty przyciągają uwagę całego świata architektury, a coraz częściej również sztuki i budownictwa”.

Konferencja POLIURETANY 2015 – WSPÓŁPRACA NA RZECZ INNOWACJI, Kraków, 9-11 września br.
Przedstawiciele SIPUR uczestniczyli w kolejnej edycji Konferencji Naukowo - Technicznej POLIURETANY 2015 - współpraca na rzecz innowacji zorganizowanej w Krakowie przez Firmę Fampur Adam Przekurat z Bydgoszczy i Politechnikę Krakowską. SIPUR był jednym ze sponsorów 3 dniowego spotkania przedstawicieli uczelni, ośrodków badawczo-rozwojowych oraz przemysłu. Jednym z głównych celów konferencji było przedstawienie najnowszych innowacji w zakresie syntezy i przetwórstwa systemów poliuretanowych w kontekście zmian w przepisach Unii Europejskiej. Krakowskie spotkanie było dobrą okazją do wymiany doświadczeń i nawiązaniu bliższej współpracy pomiędzy przedstawicielami nauki i przemysłu. W trakcie konferencji wygłoszono 23 referaty i przedstawiono 23 postery. Dominowała tematyka wytwarzania poliuretanów z udziałem surowców odnawialnych oraz nanonapełniaczy, a także produktów recyklingu. Zwracano uwagę na potrzebę stosowania innowacyjnych rozwiązań, przyjaznych dla człowieka i środowiska. W ostatnich latach, takie rozwiązania wzbudzają duże zainteresowanie przemysłu.

Prezentacje dla profesjonalistów branży budowlanej
Po wakacyjnej przerwie przedstawiciele SIPUR kontynuowali spotkania edukacyjne z inżynierami i technikami budownictwa, prowadzonymi pod hasłem „POLIURETAN IZOLUJE LEPIEJ”. 4 września br. odbyła się prezentacja nt. wytwarzania, budowy, rodzajów, parametrów i zastosowań poliuretanu do izolacji cieplnej dla członków Lubuskiej Okręgowej Izby Inżynierów Budownictwa w Dychowie k/Krosna Odrzańskiego, 8 września dla Łódzkiej OIIB, a 23 września dla koła Polskiego Związku Inżynierów i Techników Budownictwa przy Uniwersytecie Technologiczno-Przyrodnicznym im. Jana i Jędrzeja Śniadeckich w Bydgoszczy.

Źródło i zdjęcie: SIPUR

28.10.2015