logo

ISSN 0137-2971, e-ISSN 2449-951X

100 punktów za artykuły naukowe!

Zgodnie z Komunikatem Ministra Nauki z 5 stycznia 2024 r. w sprawie wykazu czasopism naukowych i recenzowanych materiałów z konferencji międzynarodowych, autorzy za publikację artykułów naukowych w miesięczniku „Materiały Budowlane” z dyscyplin: inżynieria lądowa, geodezja i transport; architektura i urbanistyka; inżynieriamateriałowa; inżynieria chemiczna; inżynieria mechaniczna, a także inżynieria środowiska, górnictwo i energetyka, otrzymują 100 pkt.

V Regaty Mostowców o Puchar Mostów GdańskW dniach 18-19 września 2015 r. w Sopocie odbyła się piąta jubileuszowa edycja Regat Mostowców o Puchar Mostów Gdańsk, organizowanych przez Mosty Gdańsk S.A. wraz ze Związkiem Mostowców RP. Na starcie stanęło 18 załóg.

V Regaty Mostowców o Puchar Mostów GdańskTegoroczne Regaty Mostowców o Puchar Mostów Gdańsk, podobnie jak poprzednie spotkania integracyjne branży mostowej, cieszyły się dużym zainteresowaniem. W Sopocie stawiło się, bowiem ok. 110 żeglarzy. Zawody rozpoczęły się tradycyjnie od spotkania, na którym organizatorzy – Mosty Gdańsk wraz ze Związkiem Mostowców RP, przedstawili szczegółowy plan imprezy oraz trasy wyścigów, a także podzielono uczestników na załogi i wylosowano jachty. Wyścigi odbyły się na dwóch klasach jachtów – Diamant oraz Optimist. W sumie w regatach wzięło udział 18 załóg.

V Regaty Mostowców o Puchar Mostów Gdańsk

Zwycięzcą rywalizacji na jachtach Diamant została firma Kamar Wrocław, drugie miejsce zajęli przedstawiciele SOFiSTiK, trzecie – zespół Cezary Iwanowski Consulting. Klasyfikacja na małych łódkach Optimist była następująca: pierwsze miejsce zajął Łukasz Dakszewicz (Geometric), drugie – Łukasz Mielczarek (Mosty Łódź), a trzecie – Maciej Wiśnia (Viacon). Zwycięzcy otrzymali okolicznościowe puchary i dyplomy.

Sponsorami V Regat Mostowców o Puchar Mostów Gdańsk były firmy: Hufgard Polska, Housetech, DWD System, DWD Service, Bacax, Keller Polska oraz B Grupa. Patronat medialny nad imprezą objął m.in. miesięcznik „Materiały Budowlane”.

Źródło i zdjęcia: Mosty Gdańsk