logo

ISSN 0137-2971, e-ISSN 2449-951X

100 punktów za artykuły naukowe!

Zgodnie z Komunikatem Ministra Nauki z 5 stycznia 2024 r. w sprawie wykazu czasopism naukowych i recenzowanych materiałów z konferencji międzynarodowych, autorzy za publikację artykułów naukowych w miesięczniku „Materiały Budowlane” z dyscyplin: inżynieria lądowa, geodezja i transport; architektura i urbanistyka; inżynieriamateriałowa; inżynieria chemiczna; inżynieria mechaniczna, a także inżynieria środowiska, górnictwo i energetyka, otrzymują 100 pkt.

Zapraszamy do udziału w II Ogólnopolskiej Konferencji Konstrukcje Budowlane, która odbędzie się 20 listopada 2015 r. w Warszawie. Tematem przewodnim tegorocznego wydarzenia jest „Bezpieczeństwo procesu projektowo-konstrukcyjnego”. UWAGA! Specjalny rabat dla czytelników miesięcznika „Materiały Budowlane”.

Zapraszamy na jedno z czołowych na polskim rynku spotkań branży budowlanej. W jednym miejscu i czasie 25 ekspertów (m.in. przedstawicieli Ministerstwa Infrastruktury i Rozwoju, inżynierów budownictwa, konstruktorów, architektów oraz projektantów) przedstawi praktyczne wskazówki i narzędzia oraz najnowsze wytyczne w zakresie bezpieczeństwa.

W programie konferencji praktyczne wykłady:
• normy bezpieczeństwa, warunki PPOŻ i wymagania PN-B w świetle EUROKODÓW – analiza w oparciu o doświadczenia zrealizowanych centrów handlowych, hal magazynowych oraz tuneli podziemnych;
• zmiany w zakresie wykorzystywania konstrukcji żelbetowych, murowych i drewnianych – co będzie decydowało o wyborze konkretnych materiałów budowlanych?
• jakie są najnowsze rozwiązania służące zabezpieczaniu konstrukcji przed zniszczeniem? Jakie powłoki ochronne zapewnią najlepszą trwałość konstrukcji stalowych?
• kiedy warto skorzystać z metody torkretowania? Od czego powinien zależeć wybór między metodą mokrą a suchą?
• jak w praktyce wykorzystywać system Building Information Modeling?  
• największa w Europie ściana krzywoliniowa w Muzeum Historii Żydów Polskich z punktu widzenia konstruktora prof. Rainera Mahlamäki i wykonawcy mgr inż. Włodzimierza Czajki;
• analizy bezpieczeństwa z konkretnymi rekomendacjami dla architektów i inżynierów budownictwa na podstawie budowy II linii metra oraz Mostu Łazienkowskiego;
• wyzwania jakim musieli sprostać konstruktorzy, projektanci i wykonawcy inwestycji, m.in. „Złotej 44” w Warszawie, Filharmonii w Szczecinie, hotelu podwodnego „Water Discus”. 

Warsztaty z bezpieczeństwa konstrukcji:
• Omówienie newralgicznych punktów procesu projektowego i trudności wykonania na poszczególnych etapach realizacji.

Szczegółowy program konferencji >>>

Wydarzenie jest skierowane przede wszystkim do praktyków z branży budowlanej, inżynierów budownictwa, konstruktorów i ekspertów budowlanych, osób związanych z wykonawstwem i nadzorem budowlanym, projektantów, pracowników administracji budowlanej.

Zarejestruj się już dziś w promocyjnej cenie! >>>

Specjalnie dla czytelników miesięcznika „Materiały Budowlane” - 30% rabat* na udział w konferencji!

*Cena biletu (z rabatem) wyniesie 279,30 zł netto.
Prosimy o wpisanie w pole „kod promocyjny”: Me7RT1j1m6

Nasi eksperci to m.in.:

prof. dr hab. inż. Włodzimierz Starosolski, mgr inż. Wiesław Bocheńczyk, prof. Rainer Mahlamäki, Alberto Veiga.

Konferencja, organizowana przez Wydawnictwo PWN, odbędzie się Centrum Konferencyjne Muranów (Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN), ul. Anielewicza 6, Warszawa.

Źródło: Instytut PWN

20.10.2015 r.