logo

ISSN 0137-2971, e-ISSN 2449-951X

100 punktów za artykuły naukowe!

Zgodnie z Komunikatem Ministra Nauki z 5 stycznia 2024 r. w sprawie wykazu czasopism naukowych i recenzowanych materiałów z konferencji międzynarodowych, autorzy za publikację artykułów naukowych w miesięczniku „Materiały Budowlane” z dyscyplin: inżynieria lądowa, geodezja i transport; architektura i urbanistyka; inżynieriamateriałowa; inżynieria chemiczna; inżynieria mechaniczna, a także inżynieria środowiska, górnictwo i energetyka, otrzymują 100 pkt.

Betonowe płyty elewacyjne Alpamayo to jedna z tegorocznych nowości firmy Libet. Płyty dostępne są w dwóch odcieniach oraz trzech kształtach i wymiarach. Można je układać na dużych płaszczyznach elewacji i ścian, bądź jako dekoracyjne detale.

Płyty Alpamayo - doskonała imitacja kamienia
Wykonane z betonu płyty Alpamayo, z linii produktów elewacyjnych Libet Fassade, idealnie odwzorowują wygląd i charakter kamienia naturalnego. Ich powierzchnia jest delikatnie nierówna i szorstka. Dostępne są w dwóch kolorystykach – platynowo-białej i tytanowo-grafitowej. Płyty elewacyjne Alpamayo występują w trzech rozmiarach: 60 x 30 x 2,5 cm, 60 x 10 x 2,5 cm oraz 10 x 10 x 2,5. Formaty te są względem siebie kompatybilne i umożliwiają projektowanie różnorodnych geometrycznych wzorów i układów.

- Alpamayo pasuje do nowoczesnej, minimalistycznej architektury i takiego otoczenia – mówi Rafał Jędrzejczak, koordynator do spraw rozwoju rynku firmy Libet. – Dobrze komponuje się z nawierzchniami zbudowanymi z dużych kostek lub płyt o regularnych, harmonijnych kształtach. Świetnie będą współgrały m.in. z płytami gresowymi Aristoni czy płytami tarasowymi Tierra, Maxima i Maxima Trio, jak też z kostkami brukowymi np. Via Trio oraz Quadro. 

Zalety płyt elewacyjnych Libet
Płytki Alpamayo są mrozoodporne oraz odporne na niskie i wysokie temperatury (w tym ich nagłe zmiany). Dlatego bez obaw mogą być stosowane na częściowe lub całościowe elewacje budynków w różnych warunkach klimatycznych. Sprawdza się również w formie dekoracyjnych detali, takich jak obramowania, cokoły, kolumny, fundamenty. Betonowe płyty montuje się łatwo i szybko, bez konieczności stosowania specjalistycznych urządzeń. Układana bezfugowo płaszczyzna jest wizualnie jednorodna i spójna.

- Ważną zaletą kamienia Alpamayo jest sposób jego pakowania – przekonuje Rafał Jędrzejczak. – Poszczególne kształty płytek pakowane są w oddzielne kartony. Oznacza to, że można je kupować w dowolnych proporcjach i ilościach, dokładnie tyle ile potrzeba do ułożenia zaprojektowanej kompozycji.

Kamień elewacyjny Alpamayo można również stosować wewnątrz budynków, w aranżacjach domowych i publicznych. Efektownie prezentuje się na całych lub fragmentach ścian, np. jako okładzina filarów, wnęk czy obudowa kominka.

Zdjęcia: Libet

12.11.2014 r.