logo

ISSN 0137-2971, e-ISSN 2449-951X

100 punktów za artykuły naukowe!

Zgodnie z Komunikatem Ministra Nauki z 5 stycznia 2024 r. w sprawie wykazu czasopism naukowych i recenzowanych materiałów z konferencji międzynarodowych, autorzy za publikację artykułów naukowych w miesięczniku „Materiały Budowlane” z dyscyplin: inżynieria lądowa, geodezja i transport; architektura i urbanistyka; inżynieriamateriałowa; inżynieria chemiczna; inżynieria mechaniczna, a także inżynieria środowiska, górnictwo i energetyka, otrzymują 100 pkt.

Komisja Kodyfikacyjna Prawa Budowlanego przedłożyła do konsultacji społecznych opracowane przez siebie tezy do projektu Kodeksu urbanistyczno-budowlanego, które mają mają stanowić podstawę do opracowania nowego prawa budowlanego. Opinie, uwagi i propozycje można zgłaszać do 14 listopada 2013 r.

Po blisko rocznej pracy Komisja Kodyfikacyjna Prawa Budowlanego opublikowała tezy do projektu Kodeksu urbanistyczno-budowlanego, które mają mają stanowić podstawę do opracowania projektu nowego prawa budowlanego. Tezy powstały jako wynik wiedzy eksperckiej, przeprowadzonych dotychczas konsulatacji z zainteresowanymi środowiskami, uwagami nadsyłanymi przez obywateli oraz wysłuchań publicznych przeprowadzanych w czasie posiedzeń Komisji.
Zebrane uwagi mają różny charakter, niekiedy wzajemnie wykluczający się, dlatego też trzeba poszukać kompromisu wynikającego z różnych stanowisk i opinii. Dlatego też Komisja opatrzyła proponowane rozwiązania szczegółowym uzasadnieniem, od którego warto rozpocząć analizę projektowanych rozwiązań.

Komisja Kodyfikacyjna Prawa Budowlanego oczekuje na opinie i uwagi do tez projektu nowego Kodeksu urbanistyczo-budwlanego. Deklaruje ponadto, że zapozna się z każdą zgłoszoną propozycją oraz wykorzysta ją w miarę możliwości w pracach nad projektem przepisów Kodeksu, tak by by powstały uporządkowane, zderegulowane i odformalizowane przepisy dotyczące procesu inwestycyjno-budowlanego. Przepisy rozwojowe, tworzące rozwiązanie przyjazne inwestorowi i mające na uwadze dobro wspólne, jakim jest przestrzeń.

KODEKS URBANISTYCZNO-BUDOWLANY tezy z uzasadnieniem (pdf) >>

Opinie, uwagi i propozycje zmian należy przesyłać e-mailem: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub pocztą: Komisja Kodyfikacyjna Prawa Budowlanego, 00-926 Warszawa, ul. Wspólna 2/4, z dopiskiem "Konsultacje społeczne projektu tez" w terminie do 14 listopada 2013 r.

prof. dr hab. Zygmunt Niewiadomski
Przewodniczący Komisji Kodyfikacyjnej Prawa Budowlanego

21.10.2013 r.