Tradycyjnie już podsumowujemy działalność promocyjno-edukacyjną Polskiego Związku Producentów i Przetwórców Izolacji Poliuretanowych PUR i PIR "SIPUR". W pierwszym kwartale 2018 r. przedstawiciele Związku odbyli szereg spotkań promujących izolacje cieplne z poliuretanu.

Inicjatywa „Chcemy uczciwego budownictwa”
11 stycznia 2018 r., Warszawa

Przedstawiciel "SIPUR" uczestniczył w kolejnym spotkaniu uczestników inicjatywy „Chcemy uczciwego budownictwa” zorganizowanym przez Murator Plus. W trakcie dyskusji omówiono różne aspekty zagadnienia, które zdaniem wielu uczestników procesu budowlanego stanowi poważne zagrożenie dla dalszego rozwoju branży.

II Konferencja „Mapa Drogowa Dla Polskiego Ciepłownictwa”
25 stycznia 2018 r., Warszawa

Organizatorem konferencji, w której uczestniczył przedstawiciel „SIPUR” były Heat Roadmap Europe, Building Performance Institute Europe BPIE oraz Forum Energii. Podczas spotkania przedstawiono szereg ciekawych prezentacji dot. ciepłownictwa w Europie i w Polsce. Przeprowadzono również debaty panelowe. W konferencji wzięło udział kilkadziesiąt osób związanych zawodowo z ciepłownictwem.

Targi Budowlane BUDMA
30 stycznia – 2 luty 2018 r., Poznań

Dziękujemy wszystkim, którzy odwiedzili nas podczas tegorocznej Budmy. Tym razem stoisko "SIPUR" było zlokalizowane w pawilonie 4 BUDOWNICTWO ENERGOOSZCZĘDNE. Ze względu na bardzo dobre właściwości cieplne, oferowane przez firmy członkowskie wyroby i technologie pozwalają na znaczące obniżenie zużycia energii w budynkach, w których zastosowano izolacje techniczne z poliuretanu, natrysk pianki in-situ lub płyty izolacyjne PIR/PUR. Budma to największe targi budowlane nie tylko w Polsce, ale także w Europie środkowo-wschodniej. „SIPUR” tradycyjnie bierze w nich udział. Do zobaczenia za rok!

Konferencja „Budujemy hale”
1 luty 2018 r., Poznań

"SIPUR" był jednym z patronów ósmej edycji konferencji zorganizowanej przez kwartalnik branżowy „Nowoczesne Hale”. Tegoroczne spotkanie było poświęcone przede wszystkim innowacyjnym rozwiązaniom dedykowanym obiektom wielkopowierzchniowym, przegrodom zewnętrznym będącym elementami ochrony akustycznej w obiektach wielkopowierzchniowych, zastosowaniu metod inżynierii bezpieczeństwa pożarowego w projektowaniu złożonych obiektów produkcyjnych, magazynowych i widowiskowo-sportowych oraz dachom zielonym. W konferencji uczestniczyło ponad stu specjalistów - projektantów, wykonawców, reprezentantów środowiska naukowego.

Konferencja „Nowe cele europejskiego recyklingu”
2 marca 2018 r., Warszawa

Przedstawiciel „SIPUR” wziął udział w spotkaniu w Domu Europy, które zorganizowało wspólnie EURACTIV.pl i Biuro Informacyjne Parlamentu Europejskiego w Polsce. Panelistami w debacie eksperckiej byli: Maria Andrzejewska, Dyrektor, Centrum UNEP/GRID-Warszawa; Magda Gosk, Dyrektor, Departament Gospodarki Odpadami, Ministerstwo Środowiska; Andrzej Grzyb, Poseł do Parlamentu Europejskiego, Komisja Ochrony Środowiska Naturalnego, Zdrowia Publicznego i Bezpieczeństwa Żywności; Sarah Nelen, Kierownik Działu Gospodarki Odpadami i Surowców Wtórnych, Dyrekcja Generalna ds. Środowiska, Komisja Europejska; Prof. ALK dr hab. Bolesław Rok, Centrum Badań Przedsiębiorczości Pozytywnego Wpływu, Akademia Leona Koźmińskiego; Andrzej Rudka, były Doradca, Dyrekcja Generalna ds. Rynku wewnętrznego, przemysłu, przedsiębiorczości i MŚP, Komisja Europejska. Moderatorem dyskusji był Maciej Krzyczkowski, Generalna Dyrekcja Ochrony Środowiska. 

Konferencja „Dostępność Plus”
14 marca 2018 r., Warszawa

Związek „SIPUR” wsparł program „Partnerstwo na rzecz dostępności”, który przygotowany przez Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju. Prezentacja założeń odbyła się 14 marca w Warszawie. Celem programu jest zwiększenie szans na samodzielne i niezależne funkcjonowanie wszystkich osób, w tym z niepełnosprawnościami, osób starszych i innych osób o szczególnych potrzebach, na równi z innymi obywatelami. W konferencji wzięli udział m.in. minister Paweł Chorąży, dyrektor Departamentu Europejskiego Funduszu Społecznego Piotr Krasuski oraz naczelnik Wydziału Ewaluacji Przemysław Herman.

Spotkanie Inicjatywy „Efektywna Polska”
28 marca 2018 r., Warszawa

Przedstawiciel "SIPUR" wziął udział w spotkaniu inicjatywy Efektywna Polska. Tematem przewodnim były domy jednorodzinne i smog. Uczestnicy zapoznali się z prezentacjami nt. wprowadzenia ogólnonarodowego planu modernizacji domów, korzyści które przyniesie wprowadzenie szerokiego programu modernizacji domów dla rynku pracy, źródeł finansowania prac modernizacyjnych, podobnych działań prowadzonych w Stanach Zjednoczonych oraz znaczenia Pakietu Zimowego dla Polskiej energetyki. Oprócz dyskusji na ww. tematy rozmawiano także o konieczności modyfikacji formuły działania inicjatywy Efektywna Polska.

Prezentacje o charakterze edukacyjnym dla obecnych i przyszłych profesjonalistów branży budowlanej
W pierwszym kwartale 2018 roku „SIPUR” kontynuował cykl prezentacji dla inżynierów i studentów wyższych uczelni. Przedstawiciele Związku spotykali się z członkami Okręgowej Izby Inżynierów Budownictwa w Kielcach, a także z przyszłymi profesjonalistami budowlanymi na Uniwersytecie Przyrodniczym w Poznaniu oraz w Zachodniopomorskim Uniwersytecie Technicznym ZUT w Szczecinie. Podczas prezentacji zatytułowanych „POLIURETAN IZOLUJE LEPIEJ” zostały przedstawione technologie wytwarzania poliuretanu i jego budowa, a także rodzaje i parametry wyrobów z poliuretanu przeznaczonych do izolacji cieplnej w budownictwie.  

Nowi członkowie "SIPUR"
Podczas ostatniego Zgromadzenia Ogólnego Związku na targach BUDMA, członkowie "SIPUR" podjęli decyzję o przyjęciu do Związku firmy ICL, która zajmuje się m.in. produkcją i sprzedażą dodatków uniepalniających do systemów poliuretanowych oraz CELS Mariusz Butkiewicz (wykonawca ociepleń domów pianką poliuretanową in-situ).

Maciej Kubanek
Prezes Zarządu, Sekretarz Generalny
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.