logo

ISSN 0137-2971, e-ISSN 2449-951X

100 punktów za artykuły naukowe!

Zgodnie z Komunikatem Ministra Nauki z 5 stycznia 2024 r. w sprawie wykazu czasopism naukowych i recenzowanych materiałów z konferencji międzynarodowych, autorzy za publikację artykułów naukowych w miesięczniku „Materiały Budowlane” z dyscyplin: inżynieria lądowa, geodezja i transport; architektura i urbanistyka; inżynieriamateriałowa; inżynieria chemiczna; inżynieria mechaniczna, a także inżynieria środowiska, górnictwo i energetyka, otrzymują 100 pkt.

11-12 maja 2016 r. w Ożarowie Mazowieckim odbędzie się III Międzynarodowa Konferencja ETICS. Organizatorem wydarzenia jest Stowarzyszenie na Rzecz Systemów Ociepleń (SSO). Konferencja to jedna z najważniejszych inicjatyw Stowarzyszenia, popularyzującego wiedzę na temat systemów ociepleń i termomodernizacji w Polsce.

– Do udziału w środowiskowej debacie podczas III Międzynarodowej Konferencji ETICS zapraszamy wszystkich uczestników procesu budowlanego, przedstawicieli świata nauki i ośrodków badawczych, a także każdego, komu bliskie są idee energooszczędności i zrównoważonego rozwoju w budownictwie. Poprzednie dwie edycje w 2014 i 2015 roku gromadziły niemal 130 uczestników każda. Tak duże zainteresowanie mobilizuje nas do starań o jak najwyższy poziom merytoryczny oraz jak najbardziej aktualny zakres programowy konferencji. Liczymy, że i w tym roku nie zawiedziemy naszego audytorium – mówi dr inż. Jacek Michalak, prezes zarządu Stowarzyszenia na Rzecz Systemów Ociepleń (SSO).

Tematyka III Międzynarodowej Konferencji ETICS obejmie następujące zagadnienia:
- harmonizacja wymagań technicznych dotyczących ETICS;
- aktualne zagadnienia związane z wprowadzaniem ETICS do obrotu rynkowego;
- energooszczędność ETICS w teorii i w praktyce;
- normalizacja dotycząca ETICS w Polsce i w Europie;
- ETICS a bezpieczeństwo pożarowe;
- krajowy i europejski rynek ETICS;
- ETICS a nadzór budowlany;
- przyszłość ETICS.

W trakcie konferencji odbędzie się także debata z udziałem przedstawicieli polskiego, niemieckiego i słowackiego nadzoru budowlanego.

Wśród prelegentów III Międzynarodowej Konferencji ETICS będą m.in.: Patryk Białas, Centrum Innowacji i Kompetencji Parku Naukowo-Technologicznego Euro-Centrum sp. z o.o.; Birgitta Börner, Deutschen Instituts für Bautechnik, Niemcy; Robert Geryło, Instytut Techniki Budowlanej; Dominika Knera, Politechnika Łódzka; Anna Panek, Instytut Techniki Budowlanej; Ralf Pasker, European Association for ETICS; Wolfgang Setzler, Institut für Absatzforschung und kundenorientiertes Marketing, Niemcy; Zuzana Sternová, Technický A Skúšobný Ústav Stavebný, Słowacja; Paweł Sulik, Instytut Techniki Budowlanej; Marek Zaborowski, Instytutu Ekonomii Środowiska.

– Podobnie jak rok i dwa lata temu, udało nam się pozyskać znakomitych specjalistów z Polski i zagranicy, reprezentujących liczne i różnorodne środowiska związane z branżą ociepleń. Jesteśmy przekonani, że nazwiska prelegentów będą magnesem, który przyciągnie zainteresowanych. Opierając się na doświadczeniach z poprzednich edycji naszej konferencji, możemy się zresztą spodziewać ożywionej dyskusji. Co warto podkreślić, polski rynek systemów ociepleń to wiodący i ważny rynek w Europie, porównywalny z rynkiem niemieckim, gdzie technologia ETICS wzięła swój początek – zwraca uwagę dr Michalak.

Szczegółowe informacje na stronie www.konferencjaetics.com.pl.

Źródło: SSO