logo

ISSN 0137-2971, e-ISSN 2449-951X

100 punktów za artykuły naukowe!

Zgodnie z Komunikatem Ministra Nauki z 5 stycznia 2024 r. w sprawie wykazu czasopism naukowych i recenzowanych materiałów z konferencji międzynarodowych, autorzy za publikację artykułów naukowych w miesięczniku „Materiały Budowlane” z dyscyplin: inżynieria lądowa, geodezja i transport; architektura i urbanistyka; inżynieriamateriałowa; inżynieria chemiczna; inżynieria mechaniczna, a także inżynieria środowiska, górnictwo i energetyka, otrzymują 100 pkt.

16 – 17 kwietnia 2015 r. odbędzie się w Krakowie Konferencja Naukowo-Techniczna Konstrukcje Sprężone KS 2015 zorganizowana przez Pracownię Konstrukcji Sprężonych Instytutu Materiałów i Konstrukcji Budowlanych Wydziału Inżynierii Lądowej Politechniki Krakowskiej. Przewodniczącym Komitetu Naukowego jest dr hab. inż. Andrzej Seruga, prof. PK, a Komitetu Organizacyjnego – dr inż. Piotr Gwoździewicz.

Technologia sprężania konstrukcji jest obecnie powszechnie stosowana. Rośnie liczba konstrukcji, których budowa obejmuje planowane i kontrolowane wprowadzanie sił w ustrój nośny. Wznoszone obiekty przekraczają ustalone wcześniej standardy. W efekcie coraz częściej jest wymagane określenie nowych wytycznych i specyfikacji nadążających za postępem technologicznym.

Celem Konferencja Naukowo-Techniczna Konstrukcje Sprężone KS 2015 jest stworzenie forum umożliwiającego wymianę informacji teoretycznych i praktycznych z zakresu konstrukcji sprężanych. Tematyka konferencji obejmuje zarówno zagadnienia podstawowe, jak i najnowsze trendy wraz z kierunkami rozwoju konstrukcji sprężonych, m.in.: 

● nowe rozwiązania konstrukcyjne w obiektach sprężonych;
● nowe materiały stosowane do sprężania konstrukcji;
● wzmacnianie konstrukcji przez sprężenie;
● przykłady realizacji konstrukcji sprężonych;
● modelowanie obiektów sprężonych;
● stany graniczne w projektowaniu konstrukcji sprężonych;
● zagadnienia pracy konstrukcji sprężonych: betonowych, stalowych i innych;
● zagadnienia technologiczne w konstrukcjach sprężonych;
● projektowanie i wykonawstwo mostów podwieszonych i ekstradosed;
● przykłady realizacji konstrukcji cięgnowych.

Oddzielna sesja zostanie poświęcona płytom sprężonym. Organizatorzy zapalnowali również uroczystą Sesję Jubileuszową 80-lecia Profesora Krzysztofa Dyducha, a także panelową dyskusję poświęconą tematyce edukacji inżynierskiej z zakresu konstrukcji sprężonych, której głównym ekspertem będzie Prof. Andrzej Ajdukiewicz. W ramach konferencji odbędą się warsztaty szkoleniowe z zakresu płyt sprężonych.

Więcej informacji: www.ks2015.pl lub e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

02.03.2015 r.