logo

ISSN 0137-2971, e-ISSN 2449-951X

100 punktów za artykuły naukowe!

Zgodnie z Komunikatem Ministra Nauki z 5 stycznia 2024 r. w sprawie wykazu czasopism naukowych i recenzowanych materiałów z konferencji międzynarodowych, autorzy za publikację artykułów naukowych w miesięczniku „Materiały Budowlane” z dyscyplin: inżynieria lądowa, geodezja i transport; architektura i urbanistyka; inżynieriamateriałowa; inżynieria chemiczna; inżynieria mechaniczna, a także inżynieria środowiska, górnictwo i energetyka, otrzymują 100 pkt.

W kwietniu br. w Serocku k. Warszawy odbędzie się pierwsza konferencja poświęcona tematyce projektowania w technologii BIM – „Projektowanie Przyszłości”. W wydarzeniu wezmą udział polscy i zagraniczni eksperci, którzy zaprezentują m.in. praktyczne zastosowanie BIM przy projekcie Marina Mall w Dubaju.

„Projektowanie Przyszłości” to pierwsza w Polsce konferencja w całości poświęcona tematyce projektowania w technologii BIM (Building Information Modeling). Głównym celem organizatorów jest stworzenie profesjonalnej platformy wymiany wiedzy technicznej i dotychczasowych doświadczeń zakresie wykorzystania technologii BIM pomiędzy poszczególnymi uczestnikami procesu inwestycyjnego. W charakterze prelegentów wystąpią uznani polscy i zagraniczni eksperci między innymi z Finlandii, Anglii i Danii, reprezentujący wiele firm i instytucji, w tym: Ramboll MEA Denmark, Building Smart Alliance Finland, Arup Polska, MottMcDonald, Skanska SA, Prochem S.A., European Federation of Engineering Consultancy Associations oraz Construsoft. Konferencji towarzyszyć będą targi branżowe, umożliwiające nawiązanie nowych relacji biznesowych. Adresatem wydarzenia są projektanci budowlani, architekci, przedstawiciele firm wykonawczych, inwestorzy, nadzór budowlany, kierownicy budów, deweloperzy.

Tematyka konferencji „Projektowanie Przyszłości” to m.in.:
- Wykorzystanie technologii BIM przy projekcie Marina Mall w Dubaju,
- Dekada BIM – zalety i wyzwania,
- BIM na świecie i w Polsce,
- Zastosowanie BIM w polskim przedsiębiorstwie,
- Od deski kreślarskiej do wirtualnego modelu,
- BIM w budownictwie mieszkaniowym,
- BIM w Finlandii – od teorii do praktyki.

Szczegółowy program konferencji >>

Obecność na konferencji potwierdziło już ponad 80 inżynierów oraz managerów ze środowiska projektowo-budowlanego.

Data i miejsce konferencji: 10-11 kwietnia 2014 r., Hotel Narvil Conference & SPA, Serock k. Warszawy.

Warto wiedzieć, że wg ostatnich ustaleń Parlamentu Europejskiego, w przeciągu najbliższych 24 miesięcy Polska zobowiązana jest wprowadzić regulacje dotyczące warunków koniecznych, które będą musiały spełnić firmy ubiegające się o zlecenia w trybie zamówień publicznych. Firmy te zobowiązane będą do stosowania technologii BIM w procesie inwestycyjnym. W związku z tym konieczne jest podnoszenie kwalifikacji w zakresie technologii, która ma szansę już wkrótce stać się wiodącą na rynku.

Honorowy patronat nad konferencją Projektowanie Przyszłości objęły Izba Projektowania Budowlanego, Krajowa Izba Gospodarcza oraz BIM Klaster. Miesięcznik „Materiały Budowlane” został patronem medialnym wydarzenia.

Program i rejestracja na konferencję: www.projektowanieprzyszlosci.pl.

Przypominamy, że od ubiegłego roku miesięcznik „Materiały Budowlane”, jako pierwszy w Polsce magazyn, publikuje regularnie artykuły dotyczące zintegrowanego projektowania i zarządzania realizacją inwestycji, m.in. zgodnie z metodologią BIM. Są one dostępne w dziale Zintegrowane projektowanie >>

17.03.2014 r.