logo

ISSN 0137-2971, e-ISSN 2449-951X

100 punktów za artykuły naukowe!

Zgodnie z Komunikatem Ministra Nauki z 5 stycznia 2024 r. w sprawie wykazu czasopism naukowych i recenzowanych materiałów z konferencji międzynarodowych, autorzy za publikację artykułów naukowych w miesięczniku „Materiały Budowlane” z dyscyplin: inżynieria lądowa, geodezja i transport; architektura i urbanistyka; inżynieriamateriałowa; inżynieria chemiczna; inżynieria mechaniczna, a także inżynieria środowiska, górnictwo i energetyka, otrzymują 100 pkt.

Jubileuszowa X Konferencja naukowa-techniczna BUDOWNICTWO W ENERGETYCE, poświęcona aktualnym problemom budownictwa przemysłowego, odbędzie się 17 – 20 maja 2016 r. w Szklarskiej Porębie. Organizatorami wydarzenia są PGE GiEK S.A. Oddz. Elektrownia Turów, PZITB Oddz. Wrocław oraz Wydział Budownictwa Lądowego i Wodnego Politechniki Wrocławskiej.

Organizowana już po raz dziesiąty Konferencja naukowa-techniczna BUDOWNICTWO W ENERGETYCE (17-20 maja 2016 r., Szklarska Poręba), poświęcona jest szeroko rozumianym problemom budownictwa przemysłowego, które występują aktualnie w procesach inwestycyjnych, modernizacyjnych, eksploatacyjnych i remontowych obiektów budownictwa energetycznego. Wśród tych obiektów są: kominy przemysłowe, chłodnie kominowe, rurociągi, zbiorniki na ciecze, silosy i zasobniki na materiały sypkie, otwarte i zamknięte składowiska węgla, konstrukcje do składowania i transportu biomasy, energetyczne budowle wodne, wiatrowe i jądrowe, linie energetyczne, estakady i mosty przemysłowe, fundamenty obiektów i urządzeń energetycznych oraz wieże i maszty.

Tematyka konferencji BUDOWNICTWO W ENERGETYCE 2016 dotyczy zagadnień związanych z rozwiązywaniem aktualnych potrzeb inwestorów, projektantów, wykonawców i użytkowników budowlanych obiektów przemysłowych, stosowanych w energetyce. Są to ciągle poważne wyzwania dla naukowców, projektantów, rzeczoznawców, realizatorów inwestycji oraz twórców nowych technologii i materiałów budowlanych, a także kadry nadzoru budowlanego w zakładach energetycznych. Trzeba więc stale o nich dyskutować i dzielić się różnorodnymi doświadczeniami. Jubileuszowe spotkanie będzie też okazją do zaprezentowania osiągnięć wykonawców przemysłowych obiektów energetycznych oraz nowych technologii, stosowanych przy ich realizacji.

Przewidziano następujące bloki tematyczne:
1. Badania, naprawy, wzmacnianie oraz budowa przemysłowych obiektów budownictwa energetycznego.
2. Problemy architektoniczno-konstrukcyjne w nowych lub modernizowanych obiektach budowlanych energetyki cieplnej, wodnej, wiatrowej i jądrowej.
3. Nowe rozwiązania konstrukcyjne, materiałowe i technologiczno-organizacyjne stosowane w budownictwie energetycznym i przemysłowym.
4. Zagadnienia oceny jakości i trwałości eksploatacyjnej oraz poprawy niezawodności obiektów energetycznych i przemysłowych.
5. Konstrukcje budowlane służące wykorzystaniu energii odnawialnej i jądrowej.
6. Aktualne uregulowania normowe w projektowaniu i eksploatacji obiektów budownictwa przemysłowego.

Organizatorami konferencji są: PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna S.A. Oddział Elektrownia Turów, Polski Związek Inżynierów i Techników Budownictwa Oddział Wrocław oraz Wydział Budownictwa Lądowego i Wodnego Politechniki Wrocławskiej. Natomiast jednym z patronów medialnych wydarzenia jest miesięcznik "Materiały Budowlane".

Więcej informacji na stronie www.pzitb.not.pl

Źródło i zdjęcie: PGE GiEK S.A.

04.04.2016 r.