logo

ISSN 0137-2971, e-ISSN 2449-951X

100 punktów za artykuły naukowe!

Zgodnie z Komunikatem Ministra Nauki z 5 stycznia 2024 r. w sprawie wykazu czasopism naukowych i recenzowanych materiałów z konferencji międzynarodowych, autorzy za publikację artykułów naukowych w miesięczniku „Materiały Budowlane” z dyscyplin: inżynieria lądowa, geodezja i transport; architektura i urbanistyka; inżynieriamateriałowa; inżynieria chemiczna; inżynieria mechaniczna, a także inżynieria środowiska, górnictwo i energetyka, otrzymują 100 pkt.

23 lipca br. na Stadionie Narodowym w Warszawie odbędzie się 12 edycja Ogólnopolskiego Kongresu Pożarnictwa – największego wydarzenia w branży ochrony przeciwpożarowej w Polsce. Organizatorzy szacują, że wydarzenie przyciągnie ponad 1000 specjalistów reprezentujących branżę zabezpieczeń i ochrony przeciwpożarowej. Dla naszych Czytelników organizatorzy zarezerwowali 50 bezpłanych zaproszeń!

Ogólnopolski Kongres Pożarnictwa to największego wydarzenia w branży ochrony przeciwpożarowej w Polsce. Tegoroczna impreza odbędzie się 23 lipca br. na Stadionie Narodowym w Warszawie. Organizatorzy, firma DND Project – Kongresy i Konferencje Branżowe, zaplanowali m.in. specjalistyczne wykłady, pokazy ratownictwa technicznego i technik gaszenia. Będą można porozmawiać z najlepszymi w branży ekspertami, czy też wziąć udział w warsztatach dla praktyków.

Program merytoryczny wykładów ukierunkowany został na zagadnienia związane z ochroną przeciwpożarową i bezpieczeństwem energetycznym w budownictwie i przemyśle, w szczególnie zapobieganiu pożarom i awariom przemysłowym oraz prawidłowemu projektowaniu nowoczesnych obiektów budowlanych. Prelekcje poprowadzą eksperci i specjaliści w dziedzinie bezpieczeństwa i prewencji przeciwpożarowej: nadbryg. w st. spocz. prof. dr Ryszard Grosset, mł. bryg. mgr inż. Grzegorz Ogrodnik, mgr inż. Jerzy Ciszewski, mgr inż. poż. Tadeusz Cisek, mgr inż. Aleksander Migut oraz mgr inż. Józef Seweryn.

Oranizatorzy szczególnie polecają prezentację „Technologia BIM w służbie bezpieczeństwa przeciwpożarowego”, na temat najnowszych rozwiązań technologicznych, zapewniających bezpieczeństwo i właściwe działanie służ ratunkowych podczas sytuacji kryzysowej oraz wskazującą zalety posiadania przez służby ratunkowe modelu 3D obiektu wraz z możliwością wykonania potrzebnych analiz i symulacji. Wykład poprowadzi Jakub Kulig z firmy Robobat Polska.

Nowością kongresubędzie możliwość spotkania i zasięgnięcia opinii rzeczoznawców od ochrony przeciwpożarowej budynków. W projekcie "Oko w oko z rzeczoznawcą" wezmą udział eksperci z Zespołu Rzeczoznawców ds. Zabezpieczeń Przeciwpożarowych i Inżynierów Pożarnictwa PROTECT, SIBP Stowarzyszenia Inżynierów Bezpieczeństwa Pożarowego, Instytutu Bezpieczeństwa Pożarowego NODEX oraz Zespołu Rzeczoznawców DAAL.

Konferencji towarzyszyć będzie wystawa, na której swoje nowości zaprezentują wiodący dostawcy rozwiązań i systemów przeciwpożarowych. Ciekawie zapowiada się również Strefa Praktyka, gdzie równolegle z wykładami, prowadzone będą warsztaty techniczne.

Kongres Pożarnictwa honorowym patronatem objęli: Marszałek Województwa Mazowieckiego; Prezydent Miasta Stołecznego Warszawy; Konsul Honorowy Finlandii; PIIB Polska Izba Inżynierów Budownictwa; Polskie Zrzeszenie Inżynierów i Techników Sanitarnych oraz Szkoła Główna Służby Pożarniczej. 

Jednym z patronów medialnych kongresu jest miesięcznik "Materiały Budowlane".

50 zaproszeń na Kongres Pożarnictwa dla Czytelników miesięcznika "Materiały Budowlane" czeka do odbioru u Organizatora: tel. +48 22 678 58 25, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

Udział w kongresie wymaga wcześniejszej rejestracji na stronie organizatora.

Więcej informacji na stronie www.dndproject.com.pl

14.05.2015 r.