logo

ISSN 0137-2971, e-ISSN 2449-951X

100 punktów za artykuły naukowe!

Zgodnie z Komunikatem Ministra Nauki z 5 stycznia 2024 r. w sprawie wykazu czasopism naukowych i recenzowanych materiałów z konferencji międzynarodowych, autorzy za publikację artykułów naukowych w miesięczniku „Materiały Budowlane” z dyscyplin: inżynieria lądowa, geodezja i transport; architektura i urbanistyka; inżynieriamateriałowa; inżynieria chemiczna; inżynieria mechaniczna, a także inżynieria środowiska, górnictwo i energetyka, otrzymują 100 pkt.

W dniach 25–27 czerwca 2018 r. w Krakowie odbędzie się konferencja MATBUD’2018. Referat wprowadzający dotyczyć będzie projektu budynkuYhnovaTM, który powstał dzięki innowacyjnej technologii druku 3D. O tym śmiałym przedsięwzięciu opowie w pierwszym dniu konferencji dr Philippe Poullain z Uniwersytetu w Nantes.

Konferencja MATBUD’2018 -  8th Scientific-Technical Conference on Material Problems in Civil Engineering to cykliczne wydarzenie organizowane od 1996 r. przez Katedrę Inżynierii Materiałów Budowlanych Wydziału Inżynierii Lądowej Politechniki Krakowskiej. Pomysłodawcą konferencji i wieloletnim opiekunem przedsięwzięcia jest prof. Jacek Śliwiński. Międzynarodowemu Komitetowi Naukowemu przewodniczy prof. Lech Czarnecki z Instytutu Techniki Budowlanej, a swoim patronatem konferencję objęła Sekcja Inżynierii Materiałów Budowlanych Komitetu Inżynierii Lądowej i Wodnej PAN z przewodniczącą sekcji prof. Marią Kaszyńską z Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie.

Tematyka tegorocznej konferencji MATBUD’2018 dotyczyć będzie głownie zagadnień związanych z trwałością spoiw cementowych, rozwojem betonów nowej generacji w tym betonu drukowanego oraz nowych zrównoważonych rozwiązań materiałowych dla budownictwa.

Do udziału w tej edycji wydarzenia zaproszono gościa z Uniwersytetu w Nantes dr Philippe'a Poullain, który zaprezentuje szczegóły projektu budynku drukowanego w technologii 3DYhnovaTM, który powstał dzięki współpracy naukowców z przemysłem, m.in. Bouygues Batiment, Lafarge Holcim. Rozwój urządzeń drukujących, jak również opracowywanie nowych materiałów umożliwiających drukowanie trwałych budowli, których przegrody spełniać będą rosnące wymagania dotyczące energooszczędności, to wyzwania dla tej innowacyjnej technologii budowlana.

Organizatorzy konferencji MATBUD’2018 zachęcają do wzięcia udziału w tym spotkaniu i dyskusji nad wyzwaniami technologii druku 3D oraz innymi zagadnieniami związanymi z inżynierią materiałów budowlanych.

Komitetowi organizacyjnemu przewodniczą: Izabela Hager i Tomasz Tracz z Katedry Inżynierii Materiałów Budowlanych Wydziału Inżynierii Lądowej Politechniki Krakowskiej.

Więcej informacji o konferencji oraz program na stronie: www.matbud.edu.pl

Miejsce konferencji: Politechnika Krakowska im. Tadeusza Kościuszki, ul Warszawska 24

Termin konferencji: 25 – 27  czerwca 2018 r.