logo

ISSN 0137-2971, e-ISSN 2449-951X

100 punktów za artykuły naukowe!

Zgodnie z Komunikatem Ministra Nauki z 5 stycznia 2024 r. w sprawie wykazu czasopism naukowych i recenzowanych materiałów z konferencji międzynarodowych, autorzy za publikację artykułów naukowych w miesięczniku „Materiały Budowlane” z dyscyplin: inżynieria lądowa, geodezja i transport; architektura i urbanistyka; inżynieriamateriałowa; inżynieria chemiczna; inżynieria mechaniczna, a także inżynieria środowiska, górnictwo i energetyka, otrzymują 100 pkt.

MB-09-2011

Między klasyką a nowoczesnością, czyli nowa dachówka ceramiczna Alegra 9 marki Koramic

Do opinii dekarza na temat rodzaju pokrycia klienci podchodzą zwykle z szacunkiem. Szczególnie jeśli autorytet fachowca ma wpływ na oszczędności w budżecie inwestora, a przy tym może pozytywnie wpłynąć na tempo i jakość pracy wykonawcy.

Dachówka ceramiczna jest jednym z najstarszych i nadal jednym z najbardziej popularnych pokryć dachowych znanych człowiekowi. Przyczyn takiego stanu rzeczy można doszukiwać się w ogromnym potencjale tego materiału. Ewoluuje on razem z rozwojem architektury i zmianami wymagań estetycznych, poprawia swoje parametry i zmienia wygląd wraz z postępem technologicznym. Otrzymuje nowe kształty, formaty, powłoki. Nie starzeje się w sensie technologicznym i estetycznym.

Zamów dostęp do artykułu >>

W poszukiwaniu wykonawcy ocieplenia

Dla każdej firmy wykonawczej najlepszą formą reklamy są referencje z już zrealizowanych prac. Ze względu na konkurencję w branży oczywistym działaniem każdej profesjonalnej firmy wykonawczej powinno być stałe i systematyczne dążenie do podnoszenia swoich umiejętności i kwalifikacji. Konieczność ta wynika z faktu, że zmieniają się produkty, technologie, ewoluuje wiedza techniczna i doświadczenie. By nadążyć za tymi zmianami, wielu wykonawców decyduje się na udział w szkoleniach organizowanych bardzo często przez producentów wyrobów, na których z reguły można uzyskać dyplom albo certyfikat autoryzowanego wykonawcy.

Zamów dostęp do artykułu >>

Efektywna i skuteczna ochrona powierzchni za pomocą systemu Emcephob NanoPerm

Ukończone budynki w sposób niemal „magiczny” przyciągają graficiarzy. Konwencjonalne systemy ochrony powierzchni często nie pozwalają na całkowite usunięcie graffiti i wówczas nowo wybudowane lub świeżo wyremontowane budynki, które zostały w ten sposób oszpecone, szybko sprawiają wrażenie zaniedbanych. Firma MC-Bauchemie opracowała innowacyjny system ochrony powierzchni, w skład którego wchodzą barwny Emcephob NanoPerm P oraz bezbarwny Emcephob NanoPerm T, który przewyższa wszystkie dotychczasowe rozwiązania i gwarantuje trwałą ochronę.

Zamów dostęp do artykułu >>

Łączniki SCHÖCK ISOKORB: skuteczne wyeliminowanie liniowych mostków termicznych

Mostek cieplny zdefiniowano w PN-EN ISO 10211-1 jako część obudowy budynku, w której jednolity opór cieplny jest znacznie zmieniony przez całkowite lub częściowe przebicie obudowy budynku przez materiały o innym współczynniku przewodzenia ciepła, zmianę grubości warstw materiałów; różnicę między wewnętrznymi i zewnętrznymi powierzchniami przegród, jaka występuje w połączeniach ściana/podłoga/sufit. Pierwsze dwa przypadki określają tzw. materiałowe mostki termiczne, trzeci natomiast geometryczny mostek termiczny.

Zamów dostęp do artykułu >>