beton architektoniczny Morgan & MöllerW listopadzie br. zadebiutowała na polskim rynku nowa marka wnętrzarska Morgan & Möller. Kryją się pod nią dekoracyjne płyty z betonu architektonicznego do wykańczania ścian, podłóg oraz elewacji. Kolekcja wyrobów z betonu architektonicznego Morgan & Möller obejmuje również oryginalne meble i akcesoria dekoracyjne.

Beton architektoniczny Morgan & Möller

Płyty z betonu architektonicznego Morgan & Möller (M&M) firmy Vinderen produkowane są w technologii HPC (betonów wysokowytrzymałych) z wysokiej jakości surowców, dodatkowo wzmacnianych włóknem szklanym zgodnie z GRC (Glassfibre Reinforced Concrete). Dzieki temu możliwe jest uzyskanie betonowych płyt cienkowarstwowych w różnych rozmiarach, wzornictwie i kolorystyce, z zachowaniem wysokich parametrów wytrzymałościowych.

beton architektoniczny Morgan & Möller

Płyty betonowe dostępne są w trzech rozmiarach: 60 x 60 cm, 90 x 60 cm, 120 x 60 cm oraz trzech rodzajach wykończenia: gładkie (Silk), z wyraźnymi wżerami (Rough) lub z efektem marmuru (Marble). Mogą być z otworami do widocznego systemu montażu (Gap), bądź w opcji bez otworów (Plain) przystosowane do niewidocznego systemu montażu. Decydując się na widoczny system montażu, można także wybrać materiał wykończeniowy oraz kolor zaślepek (Plugs) w rogach płyty. Te mogą być ze stali szczotkowanej lub betonowe – i w dowolnie wybranym kolorze. Producent proponuje cztery kolory płyt: jasnoszare (Mist), ciemnoszare (Typhoon), białe (Frost), antracytowe (Storm), ponadto można zamówić płyty w innych barwach zbliżonych do palety RAL. W ofercie są też płyty strukturalne 60 x 60 cm: Paper Crush i Roly-Poly.

Wyroby z betonu architektonicznego M&M można stosować zarówno na elewacjach, jak i na ścianach i podłogach wewnątrz obiektów, z tym że w pomieszczeniach o podniesionej wilgotności (łazienki, salony kąpielowe, SPA, kuchnie) zaleca się wcześniej dodatkowo zaimpregnować płyty. Nie powinno się stosować płyt w miejscach narażonych na stały kontakt z wodą. Mogą stanowić element dekoracyjny, bądź całkowite wykończenie ścian i elewacji.

Meble i artykuły dekoracyjne z betonu architektonicznego

Oprócz płyt Morgan & Möller to również wykonywane na zamówienie meble betonowe: regały, komody, stoły, fotele i sofa (z możliwością wykończenia tapicerskiego m.in. skórą wykorzystywaną na obiciach siedzeń samochodów Bentley), akcesoria dekoracyjne (doniczki, świeczniki, litery dekoracyjne i inne) oraz elementy wyposażenia łazienek czy kuchni, np. blaty, brodziki czy umywalki.

Pierwszy showroomu marki Morgan & Möller otwarto w Fabryce Koronek w Warszawie przy ul. Burakowskiej 5/7. Więcej na stronie www.morgan-moller.com

Vinderen Sp. z o.o. to polski producent i dystrybutor płytek ceramicznych marki CERAMSTIC, chemii budowlanej ROTBERG oraz nawierzchni gumowych RUBTILER. W 2013 r., do portfolio jej marek dołączył designerski brand produktów z betonu architektonicznego Morgan & Möller.

Zdjęcia: Morgan & Möller

14.11.2013