logo

ISSN 0137-2971, e-ISSN 2449-951X

100 punktów za artykuły naukowe!

Zgodnie z Komunikatem Ministra Nauki z 5 stycznia 2024 r. w sprawie wykazu czasopism naukowych i recenzowanych materiałów z konferencji międzynarodowych, autorzy za publikację artykułów naukowych w miesięczniku „Materiały Budowlane” z dyscyplin: inżynieria lądowa, geodezja i transport; architektura i urbanistyka; inżynieriamateriałowa; inżynieria chemiczna; inżynieria mechaniczna, a także inżynieria środowiska, górnictwo i energetyka, otrzymują 100 pkt.

mgr inż. Michał Wieczorek, mgr inż. Krzysztof Nosal, Instytut Ceramiki i Materiałów Budowlanych; Oddział Szkła i Materiałów Budowlanych w Krakowie

Adres do korespondencji: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

DOI:10.15199/33.2018.12.02

Obecnie najpopularniejszymi okładzinami stosowanymi w suchej zabudowie są płyty gipsowo-kartonowe, które znajdują nowe zastosowanie przez modelowanie ich właściwości (płyty g-k: akustyczne, ogniochronne, wodoodporne, RTG, przeznaczone na podłogi i ściany o dużej twardości i wytrzymałości itp.). Dostępne są również płyty drewnopochodne (płyty wiórowe, OSB, MDF, płyty włóknisto-cementowe itp.) oraz nowe wyroby składające się z materiałów izolacyjnych zespolonych z płytami gipsowo-kartonowymi, przeznaczone do stosowania jako izolacja termiczna i akustyczna wewnątrz budynków.

Przyjęto do druku: 26.11.2018 r.

Przeczytaj cały artykuł >>

Materiały Budowlane 12/2018, strona 6 (spis treści >>)