Polskie Stowarzyszenie Budownictwa Ekologicznego PLGBC zaprasza do udziału w 8. edycji PLGBC Green Building Symposium. Konferencja jest jednym z największych wydarzeń dedykowanych zielonemu budownictwu. Tegoroczne sympozjum odbędzie się 4 października br. w Centrum Praskim KONESER w Warszawie.

Program 8. PLGBC Green Building Symposium poświęcony został czterem trendom związanym z green building. Organizator, Polskie Stowarzyszenie Budownictwa Ekologicznego PLGBC, tradycyjnie postawił na przekrojową tematykę i światowych ekspertów, którzy zaprezentują najnowszą wiedzę na temat budownictwa ekologicznego.

Pierwsza sesja CERTYFIKACJA BUDYNKÓW W PRAKTYCE poświęcona będzie tematce monitorowania zrównoważenia budynku i znaczenia certyfikatu dla użytkowników. Zaprezentowane zostaną najnowsze narzędzia, które może wykorzystywać właściciel oraz zarządca budynku.

W kolejnym bloku tematycznym ZDROWIE I KOMFORT, zaprezentowane zostaną najnowsze trendy i wyróżniające się praktyki związane z projektowaniem oraz aranżacją przestrzeni biurowej. Kluczowe czynniki, które sprzyjają dobremu samopoczuciu, produktywności i komfortowi pracowników. Przedstawione zostaną najlepsze praktyki dla tworzenia przyjaznych i naturalnych przestrzeni.

Będzie także mowa o GREEN INNOVATIONS - trendach i najbardziej innowacyjnych, przełomowych rozwiązaniach budownictwa ekologicznego. Wśród zagadnień pojawią się spektakularne i zrównoważone technologie, które wpływają na rynek budownictwa i nieruchomości.

Symposium zamknie sesja tematyczna ZRÓWNOWAŻONE SPOŁECZNOŚCI, związana z rolą zrównoważonego budownictwa i potrzeb społecznych, przenikaniem trendów i budowania strategii zaangażowania.

Wydarzeniu towarzyszy Gala PLGBC Green Building Awards 2018, czyli wyróżnienie najlepszych zielonych budynków, wnętrz i produktów w Polsce.

Sympozjum jest doskonałą platformą współpracy, wymiany innowacyjnych pomysłów i praktycznych rozwiązań. Corocznie przyciąga uczestników związanych z branżą budownictwa i nieruchomości z kraju i z zagranicy. Tegoroczną edycję Symposium wspierają liczni uznani Patroni i Partnerzy, w tym m.in.: Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju, Stowarzyszenie Architektów Polskich (SARP), Royal Institution of Chartered Surveyors (RICS), Polska Izba Inżynierów Budownictwa (PIIB), Polska Rada Centrów Handlowych (PRCH), Polski Związek Firm Deweloperskich (PZFD), Polska Federacja Rynku Nieruchomości (PFRN), Polska Izba Ekologii (PIE), Izba Projektowania Budowlanego (IPB), Stowarzyszenie Wykonawców Dachów Płaskich i Fasad (DAFA), Skandynawska Izba Gospodarcza (SPCC), Business Finland, British Polish Chamber of Commerce (BPCC), Fundacja CultureLab oraz World's Largest Lesson.

8. PLGBC Green Building Symposum odbędzie się 4 października br. w Centrum Praskim Koneser w Warszawie.

Więcej informacji i rejestracja: www.konferencja.plgbc.org.pl/rejestracja

 

Źródło: Polskie Stowarzyszenie Budownictwa Ekologicznego PLGBC

06.08.2018 r.