Firma Klimas Wkręt-met, polski producent zamocowań, rozpoczyna budowę trzeciej fabryki. Nowy zakład produkcyjny powstanie w Wanatach koło Częstochowy.

Klimas Wkręt-met to jeden z liderów w produkcji zamocowań, który od ponad 27 lat dostarcza najwyższej jakości produkty dla branży budowlanej. Firma regularnie inwestuje w produkcję własną, co jest wyjątkową praktyką na polskim rynku technik zamocowań. Z uwagi na stale zwiększające się potrzeby odbiorców Klimas Wkręt-met rozpoczął budowę trzeciego zakładu produkcyjnego w Polsce.

Nowa fabryka Klimas Wkręt-Met powstanie w Wanatach koło Częstochowy, gdzie jest już zlokalizowany jeden z zakładów produkcyjnych firmy - zakład nr 2. Zakład produkcyjny nr 1 znajduje się przy głównej siedzibie firmy w Kuźnicy Kiedrzyńskiej.

Kolejna hala Klimas Wkręt-met będzie jedną z najnowocześniejszych w Europie. Na powierzchni 15 tys. m2 stanął wysokiej klasy maszyny, takie jak tłocznie, prasy i walcarki, które potroją możliwości produkcyjne firmy. Związane jest to z rosnącym popytem na zamocowania budowlane – w szczególności te unikatowe, do których produkcji niezbędna jest wiedza i doświadczenie oraz doskonały park maszynowy. Trzecia hala stworzy kolejne możliwości w zakresie projektowania nowych rozwiązań i produkcji nowatorskich produktów. Otwarcie nowego zakładu produkcyjnego nr 3 firmy Klimas Wkręt-met planowane jest na marzec 2019 r.

Źródło i zdjęcia: Klimas Wkręt-met

 

19.07.2018 r.