logo

ISSN 0137-2971, e-ISSN 2449-951X

100 punktów za artykuły naukowe!

Zgodnie z Komunikatem Ministra Nauki z 5 stycznia 2024 r. w sprawie wykazu czasopism naukowych i recenzowanych materiałów z konferencji międzynarodowych, autorzy za publikację artykułów naukowych w miesięczniku „Materiały Budowlane” z dyscyplin: inżynieria lądowa, geodezja i transport; architektura i urbanistyka; inżynieriamateriałowa; inżynieria chemiczna; inżynieria mechaniczna, a także inżynieria środowiska, górnictwo i energetyka, otrzymują 100 pkt.

Willem M. van Boggelen, Aircrete Europe B.V., Oldenzaal, Holandia

Innowacje dotyczące wydajności energetycznej i minimalizowania ilości odpadów podczas produkcji oraz korzyści wynikające z zastosowania i użytkowania wyróżniają beton komórkowy na tle innych produktów, a to powinno się przyczynić do znacznego wzrostu udziału ABK w rynku. Pomimo tego, że ten artykuł skupia się głównie na innowacjach dotyczących fazy produkcji betonu komórkowego, zawsze powinno się mieć na uwadze perspektywę cyklu życia.
Tak więc redukcja ilości odpadów oraz ponowne wykorzystanie energii w produkcji betonu komórkowego mają ogromny wkład w zrównoważone budownictwo, a jednocześnie przekładają się na zmniejszenie kosztów. Zrównoważone budownictwo jest silnie powiązane z kosztami cyklu życia i leży w interesie producentów wyrobów budowlanych, wykonawców i użytkowników obiektów.

Zamów dostęp do artykułu >>