logo

ISSN 0137-2971, e-ISSN 2449-951X

100 punktów za artykuły naukowe!

Zgodnie z Komunikatem Ministra Nauki z 5 stycznia 2024 r. w sprawie wykazu czasopism naukowych i recenzowanych materiałów z konferencji międzynarodowych, autorzy za publikację artykułów naukowych w miesięczniku „Materiały Budowlane” z dyscyplin: inżynieria lądowa, geodezja i transport; architektura i urbanistyka; inżynieriamateriałowa; inżynieria chemiczna; inżynieria mechaniczna, a także inżynieria środowiska, górnictwo i energetyka, otrzymują 100 pkt.

doc. dr inż. Stanisław M. Wierzbicki
 
Trudno byłoby mi nie odnieść się, z dwóch istotnych powodów, do artykułu prof. Wojciecha Radomskiego na temat aktualnych i przyszłych zadań ITB na tle 65 lat działalności opublikowanego w nr 7/2010 miesięcznika „Materiały Budowlane”. Po pierwsze głos prof. Radomskiego, jako przewodniczącego KILiW PAN i wiceprzewodniczącego Rady Naukowej ITB ma istotne znaczenie dla środowiska naszego Instytutu. Po drugie z uwagi na moje wieloletnie związki z ITB, którym kierowałem przez 11 lat, w latach 1989-1996 byłem zastępcą dyrektora ds. naukowo-badawczych, a w okresie 1967-1972 pracowałem jako adiunkt...