logo

ISSN 0137-2971, e-ISSN 2449-951X

100 punktów za artykuły naukowe!

Zgodnie z Komunikatem Ministra Nauki z 5 stycznia 2024 r. w sprawie wykazu czasopism naukowych i recenzowanych materiałów z konferencji międzynarodowych, autorzy za publikację artykułów naukowych w miesięczniku „Materiały Budowlane” z dyscyplin: inżynieria lądowa, geodezja i transport; architektura i urbanistyka; inżynieriamateriałowa; inżynieria chemiczna; inżynieria mechaniczna, a także inżynieria środowiska, górnictwo i energetyka, otrzymują 100 pkt.

dr inż. Maciej Gruszczyński

W 2006 r. rozpoczęły się prace, których celem była naprawa falochronu wyspowego w Porcie Gdynia. Przyjęty projekt naprawy przewidywał ustabilizowanie konstrukcji przez jej poszerzenie o 2,5 m oraz podwyższenie „nosków” falochronu do wysokości 4,40 m ponad lustro wody.
Zrealizowany program badawczy i wykonane zaroby próbne pozwoliły na wytypowanie optymalnej pod względem właściwości i kosztów receptury betonu cementowo-polimerowego do naprawy konstrukcji falochronu w Porcie Gdynia. Za taką uznano recepturę zakładającą wielkość wskaźnika w/c = 0,38, przy poziomie dozowania dodatku polimerowego Estrifan Additiv KD 962 wynoszącym 8% w stosunku do masy cementu.

Przeczytaj cały artykuł >>

Materiały Budowlane 11/2013, strona 111 (spis treści >>)