logo

ISSN 0137-2971, e-ISSN 2449-951X

100 punktów za artykuły naukowe!

Zgodnie z Komunikatem Ministra Nauki z 5 stycznia 2024 r. w sprawie wykazu czasopism naukowych i recenzowanych materiałów z konferencji międzynarodowych, autorzy za publikację artykułów naukowych w miesięczniku „Materiały Budowlane” z dyscyplin: inżynieria lądowa, geodezja i transport; architektura i urbanistyka; inżynieriamateriałowa; inżynieria chemiczna; inżynieria mechaniczna, a także inżynieria środowiska, górnictwo i energetyka, otrzymują 100 pkt.

Stowarzyszenie DAFA zaprasza firmy wykonawcze na szkolenie poświęcone dachom zielonym, które odbędzie się 1 października br. w Krakowie. Spotkanie poprowadzą specjaliści z firm członkowskich DAFA.

Stowarzyszenie DAFA zaprasza firmy wykonawcze na szkolenie poświęcone dachom zielonym, organizowane 1 października br. w godz. 14.00-18.30 w Krakowie. Szkolenie poprowadzone będzie przez specjalistów z firm członkowskich Stowarzyszenia DAFA i obejmie zajęcia warsztatowe (budowa modeli, porady wykonawcze) oraz teoretyczne (błędy i ich konsekwencje).

W programie szkolenia DAFA:

• Poprawne projektowanie i realizacja dachu zielonego w oparciu o Wytyczne FLL - Andrzej Kania, GCL.
• Błędy i konsekwencje wadliwego projektowania i wykonania dachu zielonego - omówienie na przykładach - Andrzej Kania, GCL.
• Wykonanie modelu dachu zielonego. Wykonywanie obróbek i detali - Andrzej Piwoda, GUNNEX.
• Praktyczne przedstawienie i omówienie modeli dachów zielonych płaskich ekstensywnych i intensywnych (układy warstw dachów zielonych i detale, omówienie materiałów używanych do budowy dachów zielonych, porady wykonawcze) - Anna Sylwester-Czapla, OPTIGRUEN/ Bogusław Ziółkiewicz, ENKE-WERK. 
• Praktyczne przedstawienie i omówienie dachu zielonego skośnego na bazie modelu - Andrzej Kania, GCL.
• Prawidłowy dobór substratu – prezentacja różnic na przykładach - Andrzej Kania, GCL/ Anna Sylwester-Czapla, OPTIGRUEN.
• Prawidłowy dobór drenażu i obliczenia spływu i retencji wody na dachu - Anna Sylwester-Czapla, OPTIGRUEN.
• Dach retencyjny - rozwiązanie systemowe i obliczenia wodne - Paweł Koziej, OPTIGRUEN.
• Prawidłowa izolacja wodochronna pod zielone dachy w oparciu o wytyczne FLL i wytyczne układania dachów płaskich.
• Maty wegetacyjne na dachy płaskie - Joris Balvers, Sempergreen BV.

Szczegóły dotyczące rejestracji na szkolenie do uzyskania w Biurze DAFA: e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., tel. 600 48 28 85. 

Źródło: Stowarzyszenie DAFA

08.09.2015 r.