logo

ISSN 0137-2971, e-ISSN 2449-951X

100 punktów za artykuły naukowe!

Zgodnie z Komunikatem Ministra Nauki z 5 stycznia 2024 r. w sprawie wykazu czasopism naukowych i recenzowanych materiałów z konferencji międzynarodowych, autorzy za publikację artykułów naukowych w miesięczniku „Materiały Budowlane” z dyscyplin: inżynieria lądowa, geodezja i transport; architektura i urbanistyka; inżynieriamateriałowa; inżynieria chemiczna; inżynieria mechaniczna, a także inżynieria środowiska, górnictwo i energetyka, otrzymują 100 pkt.

O szansach i zagrożeniach dla branży budowlanej dyskutowali przedstawiciele biznesu i polityki podczas panelu „Infrastruktura i budownictwo. Jak sprawnie inwestować?”, zorganizowanego w ramach 15. edycji Forum Zmieniamy Polski Przemysł.

Forum Zmieniamy Polski Przemysł odbyło się w Warszawie 9 lutego br. Prawie tysiąc jego uczestników dyskutowało o wyzwaniach dla polskiej gospodarki w perspektywie do 2020 roku.

Panel ”Infrastruktura i budownictwo. Jak sprawnie inwestować?” zgromadził wielu przedstawicieli branży budowlanej, którzy skupili się na problemach obecnie trapiących ten sektor gospodarki oraz wskazywali te, które mogą pojawić się niedalekiej przyszłości. Wprawdzie inwestycje infrastrukturalne współfinansowane z budżetu UE ożywiły rynek, co zaowocowało pozytywnymi zmianami m.in. w zakresie prawa, ale wiele problemów nadal jest nierozwiązanych. A jednym z nich, zdaniem Jana Stylińskiego, prezesa PZPB, jest zbyt liberalna prekwalifikacja w przetargach GDDKiA, która nie pozwala na wyłonienie najlepszych wykonawców.  

„Na szczeblu centralnym, brakuje spójnej analizy realizacji budownictwa infrastrukturalnego pod kątem skutków, jakie one przynoszą, ich efektywności, wpływu na rozwój gospodarki i regionów, dostosowania nie tylko do bieżących, ale i do przyszłych wymagań. Nie ma też multimodalnego programowania budowy sieci i wykorzystania efektu ich komplementarności” – podsumowuje panelową dyskusję Piotr Stefaniak.

Więcej o panelowej dyskusji na portalu wnp.pl.

19.02.2015 r.