logo

ISSN 0137-2971, e-ISSN 2449-951X

100 punktów za artykuły naukowe!

Zgodnie z Komunikatem Ministra Nauki z 5 stycznia 2024 r. w sprawie wykazu czasopism naukowych i recenzowanych materiałów z konferencji międzynarodowych, autorzy za publikację artykułów naukowych w miesięczniku „Materiały Budowlane” z dyscyplin: inżynieria lądowa, geodezja i transport; architektura i urbanistyka; inżynieriamateriałowa; inżynieria chemiczna; inżynieria mechaniczna, a także inżynieria środowiska, górnictwo i energetyka, otrzymują 100 pkt.

Rusza piąty, ostatni już nabór firm do projektu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości pn. Instrument Szybkiego Reagowania. Projekt skierowany jest do małych i średnich firm, którym w ostatnim czasie pogorszyła się sytuacja ekonomiczna i chcą skorzystać z fachowej pomocy doradców. Rekrutacja rozpoczyna się 23 października i potrwa do 30 listopada 2014 r.

Rusza piąty, ostatni już nabór firm do projektu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości pn. Instrument Szybkiego Reagowania (ISR). Rekrutacja rozpoczyna się 23 października 2014 r. i potrwa do 30 listopada 2014 r.

Aplikować mogą małe i średnie firmy, których sytuacja ekonomiczna w ostatnim czasie pogorszyła się i które chcą skorzystać z pakietu doradczo-szkoleniowego pozwalającego na opracowanie i wdrożenie planu rozwoju w kluczowych dla firmy obszarach.

Dotychczas ze wsparcia w ramach usługi ISR skorzystało 210 firm z całej Polski. Tym razem wybranych zostanie co najmniej 50 przedsiębiorstw – w tym 45 małych i 5 średnich, z których każde otrzyma m.in.: 

  • kompleksową analizę aktualnej sytuacji rynkowej,
  • indywidualny plan rozwoju o charakterze naprawczym lub rozwojowym, a następnie wsparcie przy jego wdrożeniu.

Wszystkie działania oferowane przedsiębiorcom w ramach Instrumentu Szybkiego Reagowania w 95% finansowane są ze środków publicznych, w ramach pomocy de minimis. Przedsiębiorcy wnoszą jedynie 5% wartości wsparcia – w zależności od uzyskanej pomocy, wkład własny wyniesie od 4 do 6,5 tys. zł brutto.

Do projektu może przystąpić każde przedsiębiorstwo, które spełni kryteria formalne i merytoryczne określone w Regulaminie naboru. Podstawowe kryteria dostępu umożliwiają aplikowanie przedsiębiorcy, który:

  • posiada siedzibę na terenie Rzeczypospolitej Polskiej,
  • nie otrzymał i nie ubiega się o pomoc publiczną w odniesieniu do tych samych usług, oferowanych w ISR,
  • spełnia definicję małego lub średniego przedsiębiorcy (zgodnie z definicją określoną w załączniku I do rozporządzanie Komisji (WE) nr 800/2008 z dnia 6 sierpnia 2008 r.),
  • prowadzi dominującą działalność w jednej z niżej wskazanych branżach (działach PKD 2007):
    - 10 Produkcja artykułów spożywczych,
    - 33 Naprawa, konserwacja i instalowanie maszyn i urządzeń,
    - 41 Roboty budowlane związane ze wznoszeniem budynków,
    - 42 Roboty związane z budową inżynierii lądowej i wodnej,
    - 43 Roboty budowlane specjalistyczne,
    - 49 Transport lądowy oraz transport rurociągowy,
    - 52 Magazynowanie i działalność usługowa wspomagająca transport,
  • niezależnie od formy prowadzonej działalności gospodarczej – wobec firmy nie wszczęto (w tym nie złożono wniosku do właściwego sądu) procedury objęcia jej postępowaniem naprawczym lub upadłościowym.

Zgłoszenie firmy do projektu możliwe jest wyłącznie poprzez aplikację on-line, a formularz zgłoszeniowy udostępniony jest na stronie projektu www.isr.parp.gov.pl.

Nabór firm trwać będzie od 23 października do 30 listopada 2014 r.

Więcej informacji na temat projektu, warunków aplikacji i zakresu pomocy można uzyskać na stronie internetowej pod adresem www.isr.parp.gov.pl oraz pod numerem infolinii 801 700 052.

- - -

Projekt jest realizowany przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości. Projekt jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach
Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.

23.10.2014 r.