logo

ISSN 0137-2971, e-ISSN 2449-951X

100 punktów za artykuły naukowe!

Zgodnie z Komunikatem Ministra Nauki z 5 stycznia 2024 r. w sprawie wykazu czasopism naukowych i recenzowanych materiałów z konferencji międzynarodowych, autorzy za publikację artykułów naukowych w miesięczniku „Materiały Budowlane” z dyscyplin: inżynieria lądowa, geodezja i transport; architektura i urbanistyka; inżynieriamateriałowa; inżynieria chemiczna; inżynieria mechaniczna, a także inżynieria środowiska, górnictwo i energetyka, otrzymują 100 pkt.

25 września br. w Ożarowie Mazowieckim odbył się pierwszy Kongres Polskich Stowarzyszeń Branży Budowlanej. W spotkaniu zainicjowanym przez Polską Federację Budownictwa, wzięli udział przedstawiciele największych polskich organizacji branżowych związanych z budownictwem, producentów i dystrybutorów materiałów budowlanych oraz mediów.

Kongres Polskich Stowarzyszeń Branży Budowlanej – kolejna próba integracji branży
Główną ideą Kongresu Polskich Stowarzyszeń Branży Budowlanej było określenie możliwości współpracy pomiędzy organizacjami związanymi ze środowiskiem budowlanym, a także wyłonienie najważniejszych tematów, wspólnych dla całej branży. Uczestnicy spotkania mieli okazję poznać się wzajemnie i przedstawić misje oraz cele swoich organizacji.

Pomimo wielu różnic w postrzeganiu polskiego budownictwa przez poszczególne organizacje udało się znaleźć kilka wspólnych tematów. W drodze głosowania ustalone zostały trzy najpilniejsze do zrealizowania kwestie. Za najpilniejsze uznano utworzenie wspólnej reprezentacji środowiska budowlanego oraz zajęcie się problemem zjawiska szarej strefy w budownictwie. Na trzecim miejscu ex aequo znalazły się: brak odpowiedzialności urzędników za wydawane decyzje, brak polityki rządu w zakresie rozwoju mieszkalnictwa i budownictwa w Polsce oraz wnioskowanie o powrót do ulgi w podatku dochodowym uzyskiwanej na podstawie faktur VAT na zakupy materiałów i usług budowlanych.

Organizator kongresu, Polska Federacja Budownictwa, zaprezentowała ponadto specjalny portal Polskich Stowarzyszeń Przedsiębiorców, który będzie doskonałym narzędziem wewnętrznej komunikacji dla całego środowiska budowlanego, a także instrumentem oddziaływania na administrację publiczną odpowiadającą za budownictwo i warunki prowadzenia działalności gospodarczej w Polsce.

Miesięcznik „Materiały Budowlane” był jednym z patronów medialnych wydarzenia.

Zdjęcia: Polska Federacja Budownictwa

13.10.2014 r.