logo

ISSN 0137-2971, e-ISSN 2449-951X

100 punktów za artykuły naukowe!

Zgodnie z Komunikatem Ministra Nauki z 5 stycznia 2024 r. w sprawie wykazu czasopism naukowych i recenzowanych materiałów z konferencji międzynarodowych, autorzy za publikację artykułów naukowych w miesięczniku „Materiały Budowlane” z dyscyplin: inżynieria lądowa, geodezja i transport; architektura i urbanistyka; inżynieriamateriałowa; inżynieria chemiczna; inżynieria mechaniczna, a także inżynieria środowiska, górnictwo i energetyka, otrzymują 100 pkt.

Tematem tegorocznych 10. Dni Oszczędzania Energii jest „Projektowanie budynków niskoenergetycznych: efektywność energetyczna, ekonomia, mikroklimat”. Konferencja odbędzie się 21-22 października 2014 r. we Wrocławskim Centrum Kongresowym.

Celem organizowalnych od 10 lat we Wrocławiu Dni Oszczędzania Energii jest propagowanie efektywności energetycznej w nowym oraz istniejącym budownictwie, do poziomu budynków niemal zero-energetyczne. Podczas konferencji organizatorzy odpowiadają na pytania: czy w polskich warunkach jest to możliwe? Jakie są realne koszty budowy i rzeczywiste oszczędności energetyczne oraz jaką można uzyskać pomoc na realizacje projektu domu energooszczędnego, pasywnego a nawet zero-energetycznego?

Pierwszy dzień tegorocznych 10. Dni Oszczędzania Energii (10.DOE) poświęcony będzie źródłom finansowania budowy i gruntownej termomodernizacji budynków mieszkaniowych, użyteczności publicznej oraz przemysłowych. O nowych możliwościach finansowania inwestycji uczestników informować będą: Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego, Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. W tracie 10.DOE po raz pierwszy zostanie zaprezentowany program „PolSEFF” - nowa forma finansowania poprawy efektywności energetycznej w małych i średnich przedsiębiorstwach.

Drugiego dnia 10.DOE zaplanowano szkolenie skierowane do architektów, inżynierów i audytorów energetycznych pt: „Projektowanie budynków energooszczędnych wg aktualnych wymagań prawnych”. Specjaliści omówią zagadnienia projektowe, prawne oraz eksploatacyjne występujące w budynkach niemal zero-energetycznych. Podzielą się też doświadczeniami jak projektować i wykonywać budynki niemal zero-energetyczne wg nowych wymagań prawnych. W trakcie spotkania zostaną zaprezentowane najnowsze technologie wspierające efektywność energetyczną, a także ramy administracyjne i organizacyjne, które umożliwiają  dynamiczny wzrost  efektywności energetycznej w budownictwie.

Konferencji towarzyszyć będą m.in.:

  • wystawa projektów domów jednorodzinnych: energooszczędnych NF40 i pasywnych NF15 tj. objętych dotacją z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej;
  • bezpłatne konsultacje architektów, doradców energetycznych oraz ekspertów w dziedzinie finansowania inwestycji jak wybudować dom energooszczędny lub pasywny i uzyskać na to dotację z NFOŚiGW;
  • konsultacje w ramach programu "PolSEFF";
  • prezentacja aplikacji na smartfony wspomagającej projektowanie budynków energooszczędnych, której celem jest pomoc w zmniejszeniu zużycia energii w sektorze budowlanym, przygotowanej przez Dolnośląski Park Innowacji i Nauki (aplikację będzie można pobrać nieodpłatnie podczas 10.DOE).

10. Dni Oszczędzania Energii
21-22 października 2014 r.
Wrocławskie Centrum Kongresowe / kompleks Hali Stulecie
ul. Wystawowa 1 51-618 Wrocław

Miesięcznik "Materiały Budowlane" jest jednym z patronów medialnych konferencji.
Więcej na stronie www.cieplej.pl

 

08.10.2014 r.