logo

ISSN 0137-2971, e-ISSN 2449-951X

100 punktów za artykuły naukowe!

Zgodnie z Komunikatem Ministra Nauki z 5 stycznia 2024 r. w sprawie wykazu czasopism naukowych i recenzowanych materiałów z konferencji międzynarodowych, autorzy za publikację artykułów naukowych w miesięczniku „Materiały Budowlane” z dyscyplin: inżynieria lądowa, geodezja i transport; architektura i urbanistyka; inżynieriamateriałowa; inżynieria chemiczna; inżynieria mechaniczna, a także inżynieria środowiska, górnictwo i energetyka, otrzymują 100 pkt.

Na początku września br. firma quick-mix, należąca do holdingu Sievert Baustoffgruppe, uruchomiła swój trzeci zakład produkcyjny w Polsce. W uroczystym otwarciu wzięło udział ponad 200 osób. W nowej fabryce quick-mix w Rawie Mazowieckiej będą wytwarzane m.in. tynki elewacyjne, farby i grunty.

Uroczyste otwarcie trzeciego w Polsce zakładu produkcyjnego firmy quick-mix, należącej do holdingu Sievert Baustoffgruppe, odbyło się 8 września 2014 r. w Rawie Mazowieckiej. Wzięło w nim udział ponad 200 osób, w tym partnerzy biznesowi firmy, dystrybutorzy, przedstawiciele władz lokalnych, Łódzkiej Strefy Ekonomicznej, dziennikarze i reprezentanci organizacji branżowych. Symboliczną wstęgę przeciął prof. dr. Hans-Wolf Sievert, Przewodniczący Rady Nadzorczej Sievert AG.

Na zdjęciu (od lewej): Stefan Egert, Prezes Zarządu Sievert AG;
Hans-Wolf Sievert, Przewodniczący Rady Nadzorczej Sievert AG oraz
Mariusz Gil, Prezes Zarządu quick-mix sp. z o.o.

Nowy zakład quick-mix wyposażono w nowoczesne, w pełni zautomatyzowane linie produkcyjne. Docelowo zakład w Rawie Mazowieckiej rocznie opuszczać będzie 21 tys. wyrobów. Obecnie będą tu wytwarzane głównie składowe systemów ociepleń m.in. tynki elewacyjne, co ma pomóc firmie w znaczący sposób wzmocnić pozycję na polskim rynku. W następnych latach planowane jest rozszerzenie produkcji o farby wewnętrzne i inne, płynne produkty chemii budowlanej.

Fabryka quick-mix w Rawie Mazowieckiej

Wyroby z nowej linii w Rawie Mazowieckiej już w przyszłym roku, trafią również do spółek quick-mix w Czechach i na Słowacji. Fabryka powstała zaledwie w rok po podjęciu przez quick-mix decyzji o budowie w Polsce kolejnego zakładu produkcyjnego.

Zwiększamy możliwości produkcyjne, ale nowy zakład to przede wszystkim inwestycja w dostępność i kompleksowość naszej oferty a co za tym idzie - w satysfakcję klientów - mówi Mariusz Gil, Prezes Zarządu quick-mix sp. z o.o. (na zdjęciu po lewej). I dodaje - Nowy zakład chemii budowlanej quick-mix jest inwestycją strategiczną nie tylko ze względu na zakładany wzrost wydajności i plany dotyczące eksportu wyrobów. Krajowa produkcja szerokiego asortymentu produktów mokrych kończy okres wieloletniego zaopatrywania polskich klientów w te materiały z zagranicznych fabryk. W praktyce oznacza to znacznie większą dostępność produktów , dzięki sprawniejszej logistyce, oraz otwartą drogę do rozwoju nowego, wpisującego się w aktualne wymogi rynkowe i zmieniające się potrzeby klientów, asortymentu. Doceniana przez odbiorców jakość naszych materiałów będzie miała teraz znakomite wsparcie w postaci dopasowanego do potrzeb rynku serwisu i konkurencyjnych cen.

Uruchamiając nową linię produkcyjną w Rawie Mazowieckiej, quick-mix konsekwentnie buduje swoje kompetencje w obszarze tynków mokrych i farb na rynku Polski i Europy Środkowej. Polska jest dla nas rynkiem niezwykle ważnym – podkreśla Carsten Beier, Członek Zarządu Sievert AG, holdingu, w którego skład wchodzi firma quick-mix.
Przez 17 lat obecności na polskim rynku budowlanym, właśnie tutaj zrealizowaliśmy najwięcej naszych inwestycji zagranicznych. Otwarcie zakładu produkcji mokrej w Rawie Mazowieckiej odzwierciedla nasze zaangażowanie w rozbudowę tego asortymentu w Polsce i jest ważnym impulsem dla dalszego, dynamicznego rozwoju firmy quick-mix w Polsce i Europie wschodniej. Szczególnie istotny jest dla nas segment systemów ociepleń wynoszący w Polsce ponad 44 mln m2. Kompleksowa oferta tynków i farb fasadowych produkowanych w Rawie Mazowieckiej doskonale uzupełni asortyment systemów ociepleń i w znaczący sposób wzmocni pozycję quick-mix w Polsce - dodaje Beier.

Idea inwestowania w kompleksowość systemów i dostępność produktów już przełożyła się na konkretne rozwiązania. W ciągu ostatnich kilku miesięcy quick-mix znacząco rozbudował sieć stacji barwiących u partnerów handlowych oraz wprowadził na rynek nową linię kolorystyczną tynków i farb "Symfonia kolorów", skomponowaną zgodnie z najnowszymi trendami projektowania w architekturze.

Zdjęcia: quick-mix

16.09.2014 r.