logo

ISSN 0137-2971, e-ISSN 2449-951X

100 punktów za artykuły naukowe!

Zgodnie z Komunikatem Ministra Nauki z 5 stycznia 2024 r. w sprawie wykazu czasopism naukowych i recenzowanych materiałów z konferencji międzynarodowych, autorzy za publikację artykułów naukowych w miesięczniku „Materiały Budowlane” z dyscyplin: inżynieria lądowa, geodezja i transport; architektura i urbanistyka; inżynieriamateriałowa; inżynieria chemiczna; inżynieria mechaniczna, a także inżynieria środowiska, górnictwo i energetyka, otrzymują 100 pkt.

W dniach 7 i 8 października br. we Wrocławiu odbędzie się kolejna edycja Kongresu Mieszkaniowego – Dni Dewelopera, organizowanego przez Polski Związek Firm Deweloperskich, przy współudziale Narodowego Banku Polskiego, Zachodniej Izby Gospodarczej i Hali Stulecia. Eksperci dyskutować będą m.in. na temat rozwoju obszaru mieszkalnictwa oraz jakości i standardzie życia we współczesnych miastach.

Kongres Mieszkaniowy – Dni Dewelopera to jedno z najważniejszych wydarzeń w sektorze nieruchomości w Polsce. Tegoroczne spotkanie, które odbędzie się 7-8 października we Wrocławiu, poświęcone będzie zagadnieniom smart cities oraz jakości i standardów życia we współczesnych aglomeracjach.

Cenieni eksperci, w tym m.in. były premier Jan Krzysztof Bielecki, Sekretarz Stanu Olgierd Dziekoński, przewodniczący Towarzystwa Ekonomistów Polskich Ryszard Petru, a także deweloperzy, architekci, analitycy, bankierzy i dziennikarze, dyskutować będą na temat rozwoju mieszkalnictwa w Polsce. Organizatorzy zaplanowali ponadto rozmowy o nowelizacja Kodeksu Budowlanego, problemach z finansowaniem infrastruktury pod budownictwo mieszkaniowe i zmniejszaniu barier administracyjnych w procesie inwestycyjnym. Poruszone zostaną też kwestie rynku mieszkań na wynajem, dostępności kredytów hipotecznych i problemów wynikających z rekomendacji S oraz programie „Mieszkanie dla młodych”. Nie zabraknie ponadto spraw związanych z nowelizacją ustawy deweloperskiej oraz wyzwań przed jakimi stoją deweloperzy.

– Różne rządowe programy wspierania budownictwa mieszkaniowego są za słabe, aby stały się prawdziwym kołem zamachowym „przemysłu mieszkaniowego”. Należy zająć się wieloma aspektami rynku mieszkaniowego, aby poprawić sytuację mieszkaniową Polaków. Kongres Mieszkaniowy – Dni Dewelopera mają temu służyć – mówi Grzegorz Kiełpsz, prezes Polskiego Związku Firm Deweloperskich.  

– Warto przypomnieć, że każda inwestycja deweloperska generuje nie tylko nowe miejsca pracy, ale także zapotrzebowanie na materiały wykończeniowe, sprzęt, meble i dziesiątki innych rzeczy. Każde wybudowane osiedle sprawia, że gminy mają więcej mieszkańców, a co za tym idzie przychodów, choćby z tytułu należnych podatków od nieruchomości. Dostrzegamy jednak problem opuszczania przez mieszkańców centrów miast i przenoszenia się na peryferia. Konieczne jest przeciwdziałanie tej sytuacji, jednak zwykle decydujący czynnik stanowi cena nieruchomości – kupujący mieszkanie wybierają miejsce, w którym zapłacą mniej. Również temu zagadnieniu zostanie poświęcona tegoroczna edycja Kongresu – kontynuuje prezes Grzegorz Kiełpsz.

Pierwszego dniu Kongresu ogłoszone zostaną ponadto wyniki Rankingu Miast, który ma na celu wyróżnienie aglomeracji najsprawniej prowadzących formalności związane z inwestycjami mieszkaniowymi.

Dodatkowo 9 i 10 października odbędzie się wydarzenie towarzyszące Kongresowi Mieszkaniowemu – walne zgromadzenie członków Europejskiej Unii Deweloperów Nieruchomości (UEPC) – organizacji zrzeszającej ponad 30 tys. deweloperów z całej Europy.

Szczegółowe informacje na temat Kongresu Mieszkaniowego oraz formularz rejstracyjny na stronie www.kongres.pzfd.pl.

Miesięcznik "Materiały Budowlane" jest jednym z patronów medialnych wydarzenia.

 

Źródło i zdjęcie: Związek Firm Deweloperskich

25.07.2014 r.