logo

ISSN 0137-2971, e-ISSN 2449-951X

100 punktów za artykuły naukowe!

Zgodnie z Komunikatem Ministra Nauki z 5 stycznia 2024 r. w sprawie wykazu czasopism naukowych i recenzowanych materiałów z konferencji międzynarodowych, autorzy za publikację artykułów naukowych w miesięczniku „Materiały Budowlane” z dyscyplin: inżynieria lądowa, geodezja i transport; architektura i urbanistyka; inżynieriamateriałowa; inżynieria chemiczna; inżynieria mechaniczna, a także inżynieria środowiska, górnictwo i energetyka, otrzymują 100 pkt.

16-18 maja 2018 r. na Politechnice Gdańskiej odbędzie się XI edycja konkursu wyKOMBinuj mOst, którego celem jest zbudowanie konstrukcji inżynierskiej – papierowego mostu mając do dyspozycji jedynie klej i papier. Model będzie oceniany według ustalonych kryteriów: nośności i masy. Drugiego dnia w ramach konkursu organizowana jest Ogólnopolska Studencka Konferencja Budowlana - KOMBOferencja.

W dniach 16-18 maja br. na Politechnice Gdańskiej odbędzie się Ogólnopolski Konkurs Konstruktorski wyKOMBinuj mOst 2018 organizowany przez Koło Naukowe Mechaniki Konstrukcji KOMBO z Politechniki Gdańskiej. Jest to już XI edycja wydarzenia, które na przestrzeni lat zyskało renomę i prestiż w całej Polsce. Impreza cieszy się dużym zainteresowaniem i z roku na rok przyciąga coraz więcej studentów uczelni technicznych, osób ze środowiska naukowego oraz największe firmy budowlane w kraju, które wspierają inicjatywę.

Uczestnicy zmierzą się z zadaniem projektowym polegającym na wykonaniu metrowego przęsła mostowego mając do dyspozycji jedynie klej i arkusze papieru. Model jest oceniany według ustalonych kryteriów: nośność i masa konstrukcji. To na pozór proste zadanie wymaga od uczestników mnóstwo wyobraźni oraz kreatywności połączonej z wiedzą techniczną.

Drugi dzień wydarzenia to zorganizowana przez Koło Naukowe KOMBOferencja, podczas której zostaną wygłoszone referaty o tematyce związanej z szeroko pojętym budownictwem - projektowaniem i wykonawstwem. Ostatniego dnia odbędzie się oficjalne obciążanie mostów w celu wyłonienia zwycięskich zespołów oraz wykonanych przez nich konstrukcji.

Konkurs ma na celu kształtowanie zdolności projektowo-analitycznych i rozwijanie umiejętności kierowania projektem w ograniczonych warunkach oraz pod presją czasu, ponieważ na wykonanie przęsła mostowego uczestnicy mają jedynie 7 godzin. Udział w konkursie jest znakomitym doświadczeniem, które z pewnością będzie przydatne w przyszłej praktyce zawodowej.

Zgłoszenia uczestników przyjmowane są do 30 kwietnia 2018 r.: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Więcej informacji na stronie Koła Naukowego KOMBO: wilis.pg.edu.pl/wykombinuj-most

Źródło: Koło Naukowe KOMBO

23.04.2018 r.