logo

ISSN 0137-2971, e-ISSN 2449-951X

100 punktów za artykuły naukowe!

Zgodnie z Komunikatem Ministra Nauki z 5 stycznia 2024 r. w sprawie wykazu czasopism naukowych i recenzowanych materiałów z konferencji międzynarodowych, autorzy za publikację artykułów naukowych w miesięczniku „Materiały Budowlane” z dyscyplin: inżynieria lądowa, geodezja i transport; architektura i urbanistyka; inżynieriamateriałowa; inżynieria chemiczna; inżynieria mechaniczna, a także inżynieria środowiska, górnictwo i energetyka, otrzymują 100 pkt.

10 i 11 kwietnia 2018 r. odbędą kolejne szkolenia poświęcone ważnym problemom dotyczącym konstrukcji żelbetowych przygotowane i prowadzone przez profesora Włodzimierza Starosolskiego. Spotkania dla projektantów konstrukcji i inżynierów budownictwa odbędą się w Bielsku-Białej i Krakowie. 

 

Cykl szkoleń dla projektantów konstrukcji i inżynierów budownictwa przygotowany przez profesora Włodzimierza Starosolskiego poświęcony jest wielu ważnym problemom dotyczących konstrukcji żelbetowych, które czasami umykają uwadze projektanta, a skutkują przykrymi następstwami. Zagadnienia te omawiane są przez Profesora w zasadzie dla fazy Projektu Wykonawczego - w odróżnieniu od podejścia w przypadku oceny istniejącej konstrukcji, aczkolwiek szereg zagadnień jest wspólny dla obu sytuacji. Poruszane zagadnienia omawiane są w zasadzie na bazie pakietu norm PN-EN, jedynie lokalnie odwołując się do norm PN.

Zakres tegorocznego cyklu: CICER CUM CAULE, CZYLI WSZYSTKIEGO PO TROCHU obejmował  będzie  m.in.:

- narożniki wklęsłe ukośne obciążone momentem prostującym narożnik;
- załamanie krawędzi pod kątem 45º, załamanie krawędzi pod ostrym kątem;
- załamanie krawędzi pod małym kątem;
- narożniki wklęsłe o kącie prostym obciążone momentem prostującym narożnik;
- krótkie wsporniki - pozasprężysta faza pracy;
- skokowa zmiana wysokości: przekroju elementu, elementu w strefie dominującego wpływu momentu zginającego, przekroju elementu w strefie dominującego wpływu siły osiowej;
- krępe wsporniki belkowe;
- smukłe wsporniki belkowe;
- duże otwory poprzeczne w belkach;
- poprzeczne zbrojenie w płycie;
- normy

Konferencje szkoleniowe Konstrukcje żelbetowe odbędą się:

- 10 kwietnia 2018 r., Bielsko-Biała (współpraca PZITB Oddział Bielsko-Biała),
- 11 kwietnia 2018 r., Kraków (współpraca Małopolska Okręgowa Izba Inżynierów Budownictwa).

Szczegółowy zakres merytoryczny oraz warunki uczestnictwa: www.zelbet.archmedia.pl

Kontakt do organizatora:
Grażyna Grzymkowska-Gałka
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.