logo

ISSN 0137-2971, e-ISSN 2449-951X

100 punktów za artykuły naukowe!

Zgodnie z Komunikatem Ministra Nauki z 5 stycznia 2024 r. w sprawie wykazu czasopism naukowych i recenzowanych materiałów z konferencji międzynarodowych, autorzy za publikację artykułów naukowych w miesięczniku „Materiały Budowlane” z dyscyplin: inżynieria lądowa, geodezja i transport; architektura i urbanistyka; inżynieriamateriałowa; inżynieria chemiczna; inżynieria mechaniczna, a także inżynieria środowiska, górnictwo i energetyka, otrzymują 100 pkt.

29 listopada br. w Warszawie odbędzie się konferencja AKUSTYKA I BEZPIECZEŃSTWO POŻAROWE W OBIEKTACH POBYTU CZASOWEGO. Na przykładzie konkretnego budynku omawiana będzie m.in.: izolacyjność akustyczna przegród wewnętrznych i zewnętrznych, zagadnienia związane z hałasem, problematyka palności wyposażenia i elementów wystroju wnętrz. Organizatorem wydarzenia jest firma ARCHMEDIA.

Przygotowaniem merytorycznym konferencji Akustyka i bezpieczeństwo pożarowe w obiektach pobytu czasowego zajęli się eksperci z Politechniki Krakowskiej, Akademii Górniczo-Hutniczej oraz Szkoły Głównej Służby Pożarniczej w Warszawie:

  • dr inż. Agata Szeląg, Politechnika Krakowska;
  • mgr inż. Marcin Zastawnik, Akademia Górniczo-Hutnicza, ProperSound;
  • dr hab. inż. Marzena Półka, prof. SGSP, Szkoła Główna Służby Pożarniczej.

W oparciu o modelowy obiekt, nowoczesnej kliniki, omówiona zostanie izolacyjność akustyczna przegród wewnętrznych i zewnętrznych budynku. Z racji, iż w budynku tym znajdują się zarówno przestrzenie szpitalne, jak i biurowe oraz hotelowe, poruszona będzie również kwestia oddziaływania budynku na środowisko i środowiska na budynek w kontekście hałasu. Przedstawione zostaną  zagadnienia związane z hałasem wewnątrz pomieszczeń, a także ich adaptacją akustyczną.

W zakresie bezpieczeństwa pożarowego eksperci poruszą problematykę eksploatacji tego typu obiektów oraz palności elementów wyposażenia i wystroju wnętrz, a także wpływ produktów rozkładu termicznego i spalania na warunki ewakuacji w budynkach podczas pożarów. 

Dodatkowo przedstawione będą rozwiązania umożliwiające spełnienie wymagań akustycznych w budownictwie przemysłowym

Program:

  1. Wstęp (opis budynku, podstawy prawne, dodatkowe zalecenia).
  2. Izolacyjność (stropy, ściany wewnętrzne/zewnętrzne, oddziaływanie budynku na otoczenie).
  3. Hałas w pomieszczeniach i adaptacja akustyczna.
  4. Bezpieczeństwo przeciwpożarowe w obiektach pobytu czasowegoWpływ produktów rozkładu termicznego i spalania na warunki ewakuacji w budynkach podczas pożarów.
  5. Referat uzupełniający: Rekomendowane rozwiązania umożliwiające spełnienie wymagań akustycznych w budownictwie przemysłowym, przedstawi dr inż. Marek Niemas, DAFA.

Udział bezpłatny na zasadach określonych w regulaminie uczestnictwa w konferencjach w ramach ograniczonej puli miejsc sponsorowanych. Zapisy wyłącznie poprzez stronę internetowa www.archmedia.pl 

W tygodniu poprzedzającym konferencję do zapisanych poprzez serwer osób wyślemy informacje organizacyjne dotyczące miejsca, godziny rozpoczęcia i zakończenia konferencji wraz z prośbą o potwierdzenie.

Kontakt do Organizatora:

ARCHMEDIA Grażyna Grzymkowska-Gałka, tel. 600 358 840, mailTen adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Źródło: Archmedia

16.11.2017 r.