logo

ISSN 0137-2971, e-ISSN 2449-951X

100 punktów za artykuły naukowe!

Zgodnie z Komunikatem Ministra Nauki z 5 stycznia 2024 r. w sprawie wykazu czasopism naukowych i recenzowanych materiałów z konferencji międzynarodowych, autorzy za publikację artykułów naukowych w miesięczniku „Materiały Budowlane” z dyscyplin: inżynieria lądowa, geodezja i transport; architektura i urbanistyka; inżynieriamateriałowa; inżynieria chemiczna; inżynieria mechaniczna, a także inżynieria środowiska, górnictwo i energetyka, otrzymują 100 pkt.

Polskie Stowarzyszenie Menedżerów Budownictwa i Wydział Inżynierii Lądowej Politechniki Warszawskiej zapraszają na konferencję „Cyberbezpieczeństwo w przedsiębiorstwie (budowlanym). Jak zapobiegać zagrożeniom. Czy jesteśmy gotowi, by w porę wykryć i zareagować na cyberatak”? Wydarzenie, organizowane w ramach cyklu „Edukacja Menedżerska Budowlanych”, odbędzie się 23-24 listopada br. w Mikołajkach.

Polskie Stowarzyszenie Menedżerów Budownictwa (PSMB) o organizacja zrzeszająca osoby o wysokich zweryfikowanych kwalifikacjach zawodowych. Jednym z celów Stowarzyszenia jest wyrównanie kwalifikacji polskich menedżerów budownictwa do standardów europejskich oraz przygotowanie ich do prowadzenia działalności gospodarczej na rynku międzynarodowym.

Od kilku lat PSMB organizuje konferencje w ramach cyklu „Edukacja Menedżerska Budowlanych”, których tematyka dotyczy zawsze istotnych dla środowiska budowlanego zjawisk i wydarzeń gospodarczych, społecznych itp. Takim zagadnieniem stały się ostatnio ataki hakerskie i ten właśnie temat zostanie podjęty na tegorocznym spotkaniu. 

Konferencja

 „Cyberbezpieczeństwo w przedsiębiorstwie (budowlanym). Jak zapobiegać zagrożeniom. Czy jesteśmy gotowi, by w porę wykryć i zareagować na cyberatak?”,

organizowana przez Polskie Stowarzyszenie Menedżerów Budownictwa wspólnie z Wydziałem Inżynierii Lądowej Politechniki Warszawskiej, odbędzie się 23-24 listopada br. w Mazurskim Centrum Kongresowym w Hotelu „Gołębiewski” w Mikołajkach.

Każde przedsiębiorstwo, w tym budowlane, ma w swoim systemie zarządzania zasoby podlegające szczególnej ochronie. Bezpieczeństwo systemów przemysłowych, sterowania różnymi procesami technologicznymi są wykorzystywane przez cyberprzestępców jako broń, użycie której skutkuje nieodwracalnymi stratami gospodarczymi i wizerunkowymi dla przedsiębiorstwa. Co czwarta firma zanotowała naruszenie bezpieczeństwa informatycznego w ostatnim półroczu. Wielu menedżerów wyraża opinię, że cyberbezpieczeństwo to domena obszaru IT, a nie czynnik krytyczny funkcjonowania przedsiębiorstwa. Zdaniem organizatorów konferencji kluczem do skutecznej ochrony przed cyberatakami jest m.in. budowanie świadomości zagrożenia na poziomie władz przedsiębiorstwa. Cyberbezpieczeństwo to problem prezesa i zarządu firmy. Strategia przedsiębiorstwa, w której nie wprowadzono zapisów dotyczących zasad cyberbezpieczeństwa, jak też brak systematycznej edukacji pracowników w tym zakresie, stwarza istotne zagrożenie dla bezpieczeństwa informatycznego firmy. Cyberataki to już niestety codzienność.  

Celem organizowanej konferencji jest zasygnalizowanie i zwrócenie uwagi na zaistniały i nasilający się problem cyberprzestępczości. Chcemy, aby odbiorcy zobaczyli poziom zagrożeń i sens w rozmowie o zabezpieczeniu danych na różnych poziomach. W trakcie konferencji będziemy poszukiwali odpowiedzi na pytanie „czy jesteśmy gotowi, by w porę wykryć i zareagować na cyberatak”? Pomogą nam w tym zaproszeni specjaliści. Wdrażanie kompleksowej strategii zarządzania cyberbezpieczeństwem w przedsiębiorstwie – to podstawa wczesnego wykrywania zagrożeń.

 Szczegółowe informacje o konferencji na stronie internetowej: www.psmb.pl

Źródło: PSMB

21.09.2017 r.