logo

ISSN 0137-2971, e-ISSN 2449-951X

100 punktów za artykuły naukowe!

Zgodnie z Komunikatem Ministra Nauki z 5 stycznia 2024 r. w sprawie wykazu czasopism naukowych i recenzowanych materiałów z konferencji międzynarodowych, autorzy za publikację artykułów naukowych w miesięczniku „Materiały Budowlane” z dyscyplin: inżynieria lądowa, geodezja i transport; architektura i urbanistyka; inżynieriamateriałowa; inżynieria chemiczna; inżynieria mechaniczna, a także inżynieria środowiska, górnictwo i energetyka, otrzymują 100 pkt.

Guardian Industries zapowiedział budowę drugiej huty szkła w Częstochowie. W zakładzie produkowane będzie szkło typu float, szkło powlekane oraz inne rodzaje szkła budowlanego.

Nowa huta szkła amerykańskiej spółki Guardian Industries zostanie wybudowana w sąsiedztwie istniejącego zakładu. W zakładzie produkowane będzie szkło typu float, szkło powlekane oraz inne rodzaje szkła budowlanego. Inwestor planuje, że zakład rozpocznie pracę już w trzecim kwartale 2019 r., tworząc ponad 150 nowych miejsc pracy. Wielkość produkcji szacowana jest na poziomie 1000 ton szkła dziennie. W fabryce uruchomiona zostanie zaawansowana technologicznie linia do powlekania szkła.

„Nowy zakład będzie największą inwestycją kapitałową prowadzoną od podstaw w historii Guardian Glass i umocni naszą pozycję jako wiodącego producenta wysoce wydajnych, bezpiecznych i energooszczędnych produktów szklanych dla budynków mieszkalnych i komercyjnych w Europie.” - powiedział Kevin Baird, Prezes i Dyrektor Generalny Guardian Glass.

Kolejne inwestycje Guardiana w Polsce
Producent zapowiedział również kolejne inwestycje w Polsce. W 2018 r. planowana jest modernizacja istniejącej linii produkcyjnej szkła typu float w hucie Guardian w Częstochowie.

Poza zakładami w Częstochowie, Guardian posiada huty szkła typu float w 10 innych lokalizacjach w Europie, między innymi w: Oroshaza na Węgrzech, Thalheim w Niemczech, a także Riazaniu i Rostowie w Rosji.

Źródło i zdjęcie: Guardian Glass 

21.09.2017 r.