logo

ISSN 0137-2971, e-ISSN 2449-951X

100 punktów za artykuły naukowe!

Zgodnie z Komunikatem Ministra Nauki z 5 stycznia 2024 r. w sprawie wykazu czasopism naukowych i recenzowanych materiałów z konferencji międzynarodowych, autorzy za publikację artykułów naukowych w miesięczniku „Materiały Budowlane” z dyscyplin: inżynieria lądowa, geodezja i transport; architektura i urbanistyka; inżynieriamateriałowa; inżynieria chemiczna; inżynieria mechaniczna, a także inżynieria środowiska, górnictwo i energetyka, otrzymują 100 pkt.

Firma VELUX proponuje okno balkonowe GEL łączące w sobie dwie funkcjonalności - wyjście na taras oraz okno dachowe. Górną część obsługuje się jak okno dachowe uchylno-obrotowe, natomiast dolna część - dostępna jest w wersji otwieranej na prawą lub lewą stronę oraz jako nieotwierana. Nowe okno VELUX pochodzi z kolekcji „Więcej Przestrzeni”.

Dzięki innowacyjnemu rozwiązaniu firmy VELUX swoje marzenia o tarasie pełnym kwiatów, z wygodnym fotelem oraz miejscem do odpoczynku mogą spełnić także mieszkańcy poddasza. Okno balkonowe VELUX GEL umożliwia wyjście na taras, który można zbudować na zewnątrz niezależnie od rodzaju dachu: może być ze ścianką kolankową lub bez. Górną część obsługuje się jak okno uchylno-obrotowe – można ją bezstopniowo uchylić do kąta 45 stopni lub zatrzymać w dowolnej pozycji. Dolna część dostępna jest w wersji otwieranej na prawą lub lewą stronę oraz jako nieotwierana. Na poddaszach bez ścianki kolankowej balkon wbudowany jest w istniejącą konstrukcję dachu. W domach jednorodzinnych ze ścianką kolankową, taras może być niezależną konstrukcją zewnętrzną lub być częścią tej konstrukcji np. wyjścia na taras nad garażem.


Okno balkonowe VELUX GEL - z lewej taras w konstrukcji dachu (konstrukcja bez ścianki kolankowej), z prawej taras o niezależnej konstrukcji zewnętrznej (konstrukcja ze ścianką kolankową), dach o nachyleniu 35-53 stopnie

"To bardzo uniwersalne rozwiązanie, które daje wspaniałe możliwości aranżacji. Wielkość tarasu zależy od nas, a okna balkonowe możemy łączyć w zestawy z innymi oknami dachowymi, tworząc w ten sposób jeszcze większe przeszklenie. Co więcej, rozwiązanie można zastosować na poddaszu w różnych budynkach, zarówno jedno-, jak i wielorodzinnych. Jest to szczególnie cenne dla właścicieli mieszkań w starych kamienicach, gdzie adaptacja poddasza staje się coraz popularniejsza"- podkreśla Monika Kupska-Kupis, architekt z firmy VELUX.

Ogromną zaletą tego rozwiązania jest możliwość optymalnego wykorzystania i powiększenia przestrzeni na poddaszu. Co więcej, okno balkonowe doprowadzi do pomieszczenia jeszcze więcej światła i świeżego powietrza, co dobrze wpłynie na nasze zdrowie i samopoczucie. Większe przeszklenia wpuszczą do wnętrza więcej promieni słonecznych, a to w istotny sposób przyczyni się do pozyskiwania darmowego ciepła zimą, poprawiając bilans energetyczny budynku.

Parametry okna balkonowego VELUX GEL
Okno balkonowego VELUX GEL ma bardzo dobre parametry izolacyjne – współczynnik Uw=1,2 (W/m2K), który osiągnięto dzięki zastosowaniu dwukomorowego pakietu szybowego. Od wewnątrz okno zostało wyposażone w szybę bezpieczną, laminowaną o klasie odporności antywłamaniowej P2A, z kolei od zewnątrz w szybę hartowaną z powłoką łatwozmywalną i antyroszeniową, ograniczającą powstawanie zabrudzeń oraz eliminującą kondensację pary wodnej. Dla podniesienia komfortu użytkowania poddasza okno zostało również przystosowane do montażu różnego rodzaju rolet wewnętrznych. Jest również wyposażone w klapę wentylacyjną z filtrem powietrza, która zapewnia dopływ świeżego powietrza nawet, gdy okno jest zamknięte.

Okno balkonowe VELUX GEL od swojej premiery, która miała miejsce 15 lat temu cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem klientów. Można łączyć go w zestawy i montować na każdym typie poddasza: ze ścianką kolankową lub bez, w dachach o kącie nachylenia od 35-53 stopni. Górne okno ma wymiary 78x136cm, a dolne 78x109 cm.

Więcej informacji na www.velux.pl/wiecejprzestrzeni  

Źródło i zdjęcia: VELUX

09.08.2017 r.