logo

ISSN 0137-2971, e-ISSN 2449-951X

100 punktów za artykuły naukowe!

Zgodnie z Komunikatem Ministra Nauki z 5 stycznia 2024 r. w sprawie wykazu czasopism naukowych i recenzowanych materiałów z konferencji międzynarodowych, autorzy za publikację artykułów naukowych w miesięczniku „Materiały Budowlane” z dyscyplin: inżynieria lądowa, geodezja i transport; architektura i urbanistyka; inżynieriamateriałowa; inżynieria chemiczna; inżynieria mechaniczna, a także inżynieria środowiska, górnictwo i energetyka, otrzymują 100 pkt.

Ubiegły rok był kolejnym udanym dla Grupy VELUX zarówno na rynku krajowym, jak i eksportowym. W 2017 r. Grupa planuje nadal inwestować w polskie zakłady oraz wprowadzać zmiany w ofercie, które istotnie wpłyną na polski rynek trzyszybowych okien dachowych.

Wyniki VELUX w 2016 roku
Grupa VELUX i spółki siostrzane są obecne w Polsce od 27 lat. Dzięki długofalowej strategii rozwoju stale odnotowują wzrost przychodów oraz zatrudnienia. Ubiegły rok był kolejnym udanym zarówno na rynku krajowym, jak i eksportowym. Grupa VELUX i spółki siostrzane osiągnęły w 2016 r. przychód na poziomie ponad 1,6 mld złotych. W ciągu ostatnich 5 lat przychody Grupy wzrosły o niemal 40%. W 2017 r. Grupa planuje kontynuować ścieżkę wzrostu i wprowadza rewolucyjne zmiany w ofercie, które istotnie wpłyną na polski rynek trzyszybowych okien dachowych. 

Okna produkowanie przez Grupę w Polsce podbijają rynki europejskie, a i w naszym kraju co roku przybywa nam klientów. Doceniają oni najwyższą jakość, energooszczędność i komfort użytkowania, jakie im oferujemy w przystępnych cenach. Przez ostatnie kilka lat nasza oferta bardzo się zmieniła, wychodząc naprzeciw najnowszym trendom na rynku i potrzebom inwestorów. Wzrost wartości sprzedaży w Polsce w ostatnim roku to około 13 proc. - powiedział Jacek Siwiński, dyrektor generalny VELUX Polska.

Fabryki należące do Grupy produkujące okna dachowe VELUX oraz drewniane okna pionowe to jedne z największych i najnowocześniejszych zakładów produkcyjnych w sektorze stolarki budowlanej. W ubiegłym roku zakończono m.in. budowę nowej hali magazynowo-produkcyjnej w fabryce w Namysłowie, rozpoczęto produkcję komponentów z tworzyw sztucznych w fabryce okuć w Gnieźnie oraz otwarto nowoczesną malarnię proszkową w spółce Dovista w Wędkowach k. Tczewa. Łączna wartość inwestycji w ciągu ostatnich 5 lat wyniosła 583 mln zł, a w ostatnim roku ponad 83 mln złotych. Grupa VELUX i spółki siostrzane są największym eksporterem okien w Polsce i wypracowują około 1/4 wartości polskiego eksportu okien. 


VELUX - największy pracodawca w sektorze stolarki budowlanej
W ostatnim roku liczba pracowników zwiększyła się o 280 osób, co stanowi wzrost na poziomie 8 proc. W ciągu ostatnich 5 lat Grupa zwiększyła zatrudnienie w Polsce o 1/3. W sumie w polskich zakładach produkcyjnych Grupy pracuje blisko 3800 osób. 

Plany VELUX na 2017 roku
Na nadchodzący sezon budowlany firma przygotowała rewolucyjną ofertę. Od kwietnia firma VELUX zaoferuje nowe, wysokiej jakości trzyszybowe okna dachowe w cenach zbliżonych do okien standardowych. Takie działanie jest odpowiedzią na coraz większe oczekiwania klientów w zakresie energooszczędności, a także na planowaną zmianę przepisów, które zaostrzają wymagania dla okien i mają wejść w życie w 2021 r. 

W 2017 r. Grupa zamierza kontynuować inwestycje w polskie zakłady pod kątem rozwoju produkcji na eksport. W planach jest także dalsze zwiększenie zatrudnienia na poziomie zbliżonym do lat ubiegłych.

Źródło: Grupa VELUX

29.03.2017 r.