logo

ISSN 0137-2971, e-ISSN 2449-951X

100 punktów za artykuły naukowe!

Zgodnie z Komunikatem Ministra Nauki z 5 stycznia 2024 r. w sprawie wykazu czasopism naukowych i recenzowanych materiałów z konferencji międzynarodowych, autorzy za publikację artykułów naukowych w miesięczniku „Materiały Budowlane” z dyscyplin: inżynieria lądowa, geodezja i transport; architektura i urbanistyka; inżynieriamateriałowa; inżynieria chemiczna; inżynieria mechaniczna, a także inżynieria środowiska, górnictwo i energetyka, otrzymują 100 pkt.

Tegoroczne targi BUDMA odwiedziło blisko 45 tys. profesjonalistów związanych z budownictwem. Byli wśród nich handlowcy, architekci, wykonawcy oraz inwestorzy z Polski i zagranicy. Prezentujemy szczegółową analizę profilu zwiedzających BUDMĘ 2017.

BUDMA gościła profesjonalistów
Najsilniej reprezentowaną grupą tegorocznych targów byli przedstawiciele sieci handlowych, którzy stanowili aż 44% ogólnej liczby osób uczestniczących w wydarzeniu. Silnie reprezentowana była również grupa wykonawców i fachowców: 35% ogólnej liczby profesjonalistów. Z kolei architekci i projektanci stanowili 12%, a inwestorzy i deweloperzy 8% osób biorących udział w targach budowlanych.

Ponad połowę uczestników targów, aż 53%, stanowiły osoby mające możliwość podejmowania decyzji zakupowych w swoich firmach. Z kolei pracownicy, którzy dzięki prezentowanej ofercie mieli możliwość zapoznania się z najnowszymi propozycjami produktowymi, stanowili 44% ogólnej liczby targowych gości.  

Goście z Polski i zagranicy na targach BUDMA 2017
W targach BUDMA udział wzięli reprezentanci aż 49 krajów, praktycznie z całego świata, stanowiąc 14% ogólnej liczby targowych gości. Najczęściej słyszanym językiem obcym podczas biznesowych spotkań z Wystawcami był j. niemiecki – 15% oraz litewski – 12%. Mocno reprezentowana była również Skandynawia. Z północy Europy przybyło do Poznania aż 11% osób zainteresowanych nowinkami branży budowlanej.

W przypadku zwiedzających z Polski, targi BUDMA były miejscem biznesowych spotkań dla przedstawicieli każdego z 16 województw. Mocny wzrost, aż o 5% w stosunku do edycji 2016, zanotowało województwo śląskie, z kolei niemal 4% wzrost zanotowało województwo pomorskie. Do stolicy Wielkopolski wybrało się także 2% więcej mieszkańców woj. łódzkiego oraz kujawsko-pomorskiego.