logo

ISSN 0137-2971, e-ISSN 2449-951X

100 punktów za artykuły naukowe!

Zgodnie z Komunikatem Ministra Nauki z 5 stycznia 2024 r. w sprawie wykazu czasopism naukowych i recenzowanych materiałów z konferencji międzynarodowych, autorzy za publikację artykułów naukowych w miesięczniku „Materiały Budowlane” z dyscyplin: inżynieria lądowa, geodezja i transport; architektura i urbanistyka; inżynieriamateriałowa; inżynieria chemiczna; inżynieria mechaniczna, a także inżynieria środowiska, górnictwo i energetyka, otrzymują 100 pkt.

27 lutego br. w Warszawskim Domu Technika NOT rozstrzygnięty został XXIII plebiscyt "Przeglądu Technicznego" o tytuł Złotego Inżyniera.

"Plebiscyt o tytuł Złotego Inżyniera Przeglądu Technicznego", adresowany jest do inżynierów, którzy swoją działalnością przyczyniają się do budowania innowacyjnej i konkurencyjnej gospodarki. Tytuły Złoty Inżynier przyznawane są w kategoriach: high-tech, zarządzanie, menadżer, ekologia, nauka i jakość.

Gala finałowa XXIII edycji plebiscytu o tytuł Złotego Inżyniera 2016 odbyła się 27 lutego 2017 r. w Warszawie w Domu Technika NOT. W uroczystości udział wzięło wielu gości, w tym m.in. posłanka na Sejm RP Jolanta Hibner, podsekretarz stanu w Ministerstwie Infrastruktury i Budownictwa Tomasz Żuchowski, prezes Głównego Urzędu Miar Włodzimierz Lewandowski,  prezes Polskiego Komitetu Normalizacyjnego Tomasz Schweitzer, prezes Urzędu Dozoru Technicznego Andrzej Ziółkowski, przedstawiciel Ministra Rozwoju Paweł Maryniak, prezes Polskiej Izby Gospodarczej Zaawansowanych Technologii Ryszard Pregiel, przewodniczący Rady Głównej Instytutów Badawczych, prezes Akademii Inżynierskiej w Polsce prof. Leszek Rafalski, Ambasador Komisji Europejskiej ds. Nowej Narracji Europejskiej prof. Michał Kleiber, prezes Fundacji Promocji Godła Polskiego „Teraz Polska” Krzysztof Przybył, dyrektor Centralnej Biblioteki Wojskowej Jan Tarczyński, Prezes Honorowy Polskiej Izby Inżynierów Budownictwa prof. Zbigniew Grabowski. Obecni byli przedstawiciele Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Narodowego Centrum Badań i Rozwoju, Urzędu Patentowego RP, prorektorzy i dziekani stołecznych uczelni (PW i SGGW),  dyrektorzy i profesorowie instytutów badawczych oraz  członkowie władz i agend ruchu stowarzyszeniowego ze stowarzyszeń naukowo-technicznych i terenowych jednostek organizacyjnych NOT. Obecni byli także laureaci poprzednich edycji plebiscytu o tytuł Złotego Inżyniera Przeglądu Technicznego.

Pismo gratulacyjne do laureatów i organizatorów plebiscytu skierował Prezydent RP pan Andrzej Duda. Podczas Gali odczytał je doradca Prezydenta RP Marek Dietl. 


Dyplomy i statuetki Złotego Inżyniera 2016 wręczał wiceminister Tomasz Żuchowski i Ewa Mańkiewicz-Cudny - redaktor naczelna "Przeglądu Technicznego", najstarszego polskiego czasopisma ukazującego się od 1866 r.

W tym roku redakcja "Przeglądu Technicznego" przyznała 9 tytułów Złotego Inżyniera. W gronie nominowanych byli zarówno młodzi, (do 35 lat) rozpoczynający karierę inżynierowie, jak i naukowcy o dużym dorobku, doświadczeni menedżerowie, twórcy techniki z dużych, małych i średnich firm krajowych i zagranicznych, a także cenieni na świecie inżynierowie.

Dodatkowo przyznano cztery tytuły Honorowego Złotego Inżyniera. Trafiły one do osób, które skończyły studia inżynierskie, ale powszechne uznanie zdobyły na zupełnie innym polu.

Lista tegorocznych laureatów konkursu na stronie Naczelnej Organizacji Technicznej

Źródło: Przegląd Techniczny

03.03.2017 r.